Buhalterių karjeros perspektyvos

Ar tai būtų buhalterinė apskaita Klaipėdoje, ar kituose miestuose, pačių buhalterių karjeros perspektyvos yra panašios visuose miestuose. Žinoma, didesniuose juose yra daugiau perspektyvų, tačiau pasirinkimas panašus, skirsis tik jo mąstai. Ir aišku didmiesčiuose, kur yra didelės kompanijos, yra galimybė ir dirbti su tarptautiniais projektais. Tad kur gi įsidarbina buhalteriai?

Įmonės buhalteris

Buhalterijos sprendimaiĮmonės arba valstybinės organizacijos buhalteris – tai stabili darbo vieta buhalteriui. Vieniems buhalteriams ji ir atrodys patraukli būtent dėl šio stabilumo. Kitiems kitaip – labiau norėsis, kad darbe būtų kažkokių permainų, gal nebūtų visada viskas vienoda ir nuspėjama. Todėl įmonės buhalteriu tikrai gali būti žmogus, jau susitaikęs su stabilumo ir sėslumo idėja, norintis pastovaus ir ramaus gyvenimo. Gal ir jūs norite būti įmonės buhalteriu? Prireiks gero išsilavinimo, o paskui įsidarbinti galima ir per praktiką. Aišku, trūkumas toks, kad įmonėje buhalteris turės atlyginimo lubas, nebus galimybių kitur prisidurti prie algos. O į tokią vietą patekti bus sunkiau, nes kiekviena įmonė labiau norės išlaikyti tą patį stabilų buhalterį, kuris galėtų visada daryti tuos pačius dalykus ir puikiai išmanytų visą įmonės popierių vidinį pasaulį. Kita vertus, kartais nauji buhalteriai galės dirbti efektyviau, pasiūlys naujovių, pavyzdžiui, procesus optimizuojančių kompiuterinių sistemų. Visgi, jeigu norite dirbti kažkokioje kompanijoje buhalteriu, nebijokite nusiųsti savo CV ir laišką, kuriame išdėstytumėte, kodėl norite dirbti būtent ten.

Laisvai samdomi buhalteriai

Kitas pasirinkimas – būti pačiam sau bosu ir dirbti laisvai su kuo nori ir kada nori. Tam reikėtų pasiskelbti apie savo paslaugas internete ir netgi neblogai išmanyti rinkodarą. Juk turėsite susirasti sau užsakovus. Mikro įmonėms, projektų vykdytojams, organizacijoms VšĮ ir pan. dažnai reikia buhalterių ne pilnu etatu. Kaip tik tokioje vietoje ir galėtumėte įsidarbinti bei ten sėkmingai dirbti. Turėdami kelis skirtingus klientus, jausite šiokią tokią dinamiką, taip pat matysite, kaip viskas atrodo skirtingose vietose ir galėsite lengviau taikyti naujoves, be to, ir alga padidės, nes pats ją siūlysite. Tačiau bus galimas nestabilumas. Kita vertus, puikiai dirbančio buhalterio niekas nenorėtų keisti į kitą.

Buhalterių agentūros

Buhalterio karjeros pradžiai gerai tinka buhalterių agentūros. Kurias dažniausiai būna įkūrę kiti kadaise tokie pat buvę laisvi samdomi buhalteriai. Čia viskas bus gerai, įdomu, dinamiška, tačiau turėsite net kelis bosus – ir užsakovą, ir buhalterių viršininką. O algą jums mokės jūsų viršininkai buhalteriai. Kita vertus, kai kam tai bus geriausias pasiūlymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *