Kaip suplanuoti plaukimą baidarėmis Neries upe?

Plaukimas baidarėmis yra puikus būdas turiningai praleisti laiką mėgaujantis gražiais ir besikeičiančiais gamtos vaizdais. Visais metų laikais baidarės Vilniuje yra populiari paslauga, todėl norintys plaukti randa didelį skirtingos trukmės maršrutų pasirinkimą. Ką reikia žinoti, jeigu planuojate plaukti baidare?

BaidarėsKaip ir bet kurios pramogos, taip ir plaukimas baidarėmis turi būti pasirenkamos pagal tai, kas jums labiausiai tinka. Gyvenantys Vilniuje ir šalia Vilniaus, ir norintys plaukti baidarėmis gali neieškoti tolimesnių Lietuvos kampelių, o rinktis plaukimą Neries upe. Įvairios baidarės Nerimi siūlomos išnuomoti patogiu laiku. Žinoma, geriausia rezervuoti tinkamą plaukimo laiką iš anksto. Taip bus galima išvengti netikėtumų, kuomet jūsų norimą dieną nebėra laisvų baidarių.

Žinoti datą, kurią norite plaukti neužtenka. Reikia žinoti ir kokiu maršrutu norite plaukti. Yra tiek populiarūs maršrutai tinkantys net ir nepatyrusiems baidarių plaukikams, tiek ir turintiems patirties bei norintiems išbandyti savo jėgas sudėtingesnėse sąlygose. Pavyzdžiui, norintys plaukti paprastu maršrutu, kuris tinkamas net ir šeimoms su mažais vaikais ar tiesiog norintys lengvo ir malonaus nevarginančio plaukimo, gali rinktis populiarų maršrutą. Tai – plaukimas Nerimi nuo Ožkinių iki Baltojo tilto. Plaukimas populiariuoju maršrutu trunka apie kelias valandas. Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi patirties plaukiant baidare, vyresnio amžiaus žmonėms, šeimoms su mažais vaikais ar romantiškai laiką norinčioms praleisti poroms.

Jeigu norima plaukti ilgiau bei patirti daug daugiau įspūdžių, tai galima rinktis ilgesnės trukmės plaukimus. Ištisus metus baidarės Vilniuje nuomojamos plaukimams ir po 6-8 val., pavyzdžiui, maršrutas Nemenčinė – Baltasis tiltas arba Baltasis tiltas – Vievis, kur maršrutas tęsis 8-10 val. Kaip jau supratote turėsite pasirinkti tinkamą maršrutą ir rezervuoti norimą plaukimo dieną.

Jeigu vienos dienos plaukimo neužtenka, tai galima užsakyti ir 2 dienų plaukimą. Tokios baidarės Nerimi siūlomos išsinuomoti dvejoms dienoms su nakvyne pasirinktoje vietoje. Beje, nakvoti galima tiek stovyklavietėse, tiek ir nuomojamose turizmo sodybose. Tokiu atveju, kai pasirenkamas dviejų dienų plaukimas, tai rinktis galima iki 70 km. maršrutus. Pavyzdžiui, galima plaukti nuo Buivydiškių iki Baltojo tilto. Tai bus maždaug 65 km plaukimo maršrutas.

Planuojant plaukimą baidare, reikia nuspręsti, kiek laiko norite plaukti ir kokiu maršrutu. Beje, svarbu pasirinkti tokį maršrutą, kuris jums teiks malonumą, o ne reikės atiduoti paskutines jėgas, todėl gerai įvertinkite ir savo fizinį pasirengimą tokiai pramogai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *