Ką reikia žinoti apie dantų protezavimą?

Protezavimo paslaugosŠiuolaikiniam žmogui dantys yra labai svarbūs, todėl daugelis stengiasi juos sveikus išlaikyti kaip įmanoma ilgiau. Vis dėl to, neišvengiamai ateina metas, kuomet reikalingas dantų protezavimas. Tai nebūtinai būna vėlyvame amžiuje, kartais dėl tam tikrų priežasčių dantų netenkame ir jauname amžiuje.

Pakalbėkime apie protezų rūšis. Pats paprasčiausias ir pigiausias – plokštelė. Be to, tai yra pats populiariausias pasirinkimas. Taip yra dėl to, kad plokštelė yra pigiausia. Taigi, didžiausias privalumas – maža kaina. Be to, prireikus išrauti dantį galima plokštelę lengvai koreguoti. Tiesa, ne visiems toks būdas tinka, nes, pavyzdžiui, jeigu kaulas yra sunykęs, tai plokštelė negalima. Be to, daugeliui tai nėra patogus būdas rūpintis tokia plokštele.

Kitas galimas pasirinkimas – tiltai arba kitaip dar vadinami ant implantų tvirtinami protezai. Pagrindiniai privalumai susiję su tuo, kad juos galima daryti net ir tiems pacientams, kurie visai neturi dantų. Tokie protezai nekrenta dėl fiksacijos, tačiau juos galima lengvai išimti, kai to reikia.

Implantai yra stabili protezavimo technika. Toks būdas leidžia ilgam pamiršti rūpesčius dėl išėmimo ir pan. Tiesa, yra sunkumų, kol įprantama, nes prarandamas kramtymo pajautimas. Pacientams tenka mokytis kramtyti ir nejaučiamas sukandimas. Tiesa, jeigu yra nutirpęs kaulas ar jis suplonėjęs, tai sriegti tokio implanto negalima. Reikia taikyti papildomus gydymo būdus.

Pirmiausia reikia išsirinkti kliniką, kuri specializuojasi protezavime. Tuomet beliks atvykti į konsultaciją, kurios metu bus įvertinta dantų ir kaulų būklė. Jei reikia gali būti skiriami papildomi tyrimai. Tuomet aptariami galimi protezavimo variantai ir pacientas sužino ką gali rinktis. Šiuolaikinis dantų protezavimas vyksta pagal gydytojo sudarytą planą.

Žinoma daugeliui pacientų rūpi tai, kiek visa tai kainuos. Kainas sužinoti galima pas odontologus, kurie atliks protezavimo darbus. Tik po individualios konsultacijos bus galima sužinoti kainą, kurią reikės sumokėti. Be to, dažniausiai pacientai gali rinktis skirtingus protezavimo variantus, todėl bus galima patiems palyginti kainas, jų skirtumus ir pasirinkti. Tiesa, galimi išskirtiniai atvejai, kuomet sveikatos būklė neleidžia rinktis tam tikrų protezavimo galimybių, tačiau vis tiek gydytojas parinks labiausiai tinkamą būdą vėl turėti dantis.

Reikia nepamiršti, kad dantų protezavimą turi atlikti tik patyrę odontologai, kurie turi pakankamai žinių protezuojant dantis. Pasidomėkite, kokius darbus jie atlieka ir kokie rezultatai. Tuomet bus galima apsispręsti, kurioje odontologijos klinikoje lankytis ir atlikti dantų protezavimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *