Kaip prižiūrėti veją?

TrąšosVejos priežiūra reikalauja ne tik pastangų, bet ir žinių. Tinkamos trąšos vejai, žinojimas kaip ir kada jas barstyti bei, kaip tinkamai laistyti, užtikrina gerą rezultatą, kurio daugelis siekia. Juk žalia veja daugelio savininkų siekiamybė. Ką reikia žinoti, kad veja būtų graži?

Pirmiausia reikia pasirūpinti tinkamomis sėklomis. Dabar jų yra ne viena rūšis, todėl išsirinkti galite labiausiai patinkančias. Vieniems labiau patinka tanki žalia žolė, kitiems patinka parko vejos vaizdas, kai auga dobiliukai, o dar kitiems reikia išskirtinio grožio golfo aikštyną primenančios vejos. Išsiaiškinkite, kuris vaizdas jums labiausiai patinka. Galima netgi pamačius gražią veją tiesiog užeiti į svečius pas savininką ir paklausti, kokia tai veja. Galbūt pavyks sužinoti vejos sėklų pavadinimą. Žinoma, galima lankytis parodose ar pas sėklų pardavėjus, kurie parodys pavyzdžius ir patars.

Gerų sėklų nepakanka. Reikia pasirūpinti ir tinkamu žemės paruošimu, ir sėjimu. Tam geriausia būtų samdyti specialistus, kurie atvyktų su specialia technika bei darbus atliktų greitai. Jei vis dėl to nuspręsite viską daryti patys, tai žinokite, kad tai sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis darbas. Reikia idealiai išlyginti žemę ir paruošti tinkamus nuolydžius. Sėklų sėjimas taip pat reikalauja išmanymo. Todėl dar kartą gerai pagalvokite, ar turėsite tiek kantrybės ir jėgų viską atlikti gerai.

Kai jau turima veja, tai reikia žinoti apie jos tinkamą priežiūrą. Tam reikia žinoti apie laistymą. Geriausia būtų turėti laistymo sistemą, nebent vejos plotas itin mažas. Laistyti reikia gausiai per karščius. Kai yra šilta, tačiau ne karšta, pakanka reguliariai palaistyti. Tiesa, geriausia laistyti ryte arba vakare.

Nepamirškite apie trąšas. Tik tinkamos trąšos vejai užtikrins, kad gaunamos reikiamos medžiagos tiek šaknų vystymuisi, tiek žaliai spalvai, tiek ir augimui. Renkantis trąšas reikia žinoti, kad rudeninės trąšos skiriasi savo sudėtimi nuo pavasarinių ar vasaros metu tinkamų trąšų. Rudeniui turi būti perkamos tos trąšos, kurios padės šaknims pasirūpinti reikiamomis medžiagomis žiemos metui. Pavasarį reikia tręšti tokiomis, kurios skatina augimą. Per karščius geriausia visai netręšti.

Vejos priežiūra nėra paprasta, tačiau kiekvienas norintis gali išmokti tinkamai ja pasirūpinti. Tik gerai prižiūrima veja, kuri reikiamu metu laistoma ir tręšiama, atrodys puikiai. Sodri žalia spalva ir vešlus šaknynas yra gerai prižiūrėtos vejos požymis. Jeigu norite ir jūs turėti tokią veją, tai metas pradėti ja rūpintis tinkamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *