Nors automobiliniai šaldytuvai nėra naujovė rinkoje, pastaraisiais metais jie išpopuliarėjo dar labiau. Jei dirbate vilkiko vairuotoju, keliaujate nameliu ant ratų ar automobiliu, plaukiojate laivu ar jachta, jums pravers kompaktiškas automobilinis šaldytuvas. Šaldytuvas pravers ir vykstant stovyklauti, plaukiant baidarėmis su draugų kompanija, vykstant grybauti ir daugeliu kitų atvejų, tad jį įsigyti verta visoms šeimoms. Šie nedideli šaldytuvai yra lengvi, patogūs nešiotis, turi vieną patogią rankeną, juos paprasta transportuoti, o, be to, jie pasižymi nedideliu energijos suvartojimu, kai kurie modeliai ir labai tyliai veikia, tad netrikdo miego bei poilsio.
Galima rasti dviejų rūšių automobilinių šaldytuvų – termoelektrinių ir kompresorinių. Termoelektriniai veikia gana paprastai – mechanizme esantys du tarpusavyje besiliečiantys metalai padeda sklisti elektros srovei. Tačiau dėl tokio gana primityvaus mechanizmo jie ilgai šąla, o temperatūra atšalus būna 20-30 laipsnių žemesnė nei aplinkos. Taigi jei pasitaikė labai karšta vasaros diena, greitai gendantys produktai net ir būdami šaldiklyje suges greičiau. Kita vertus, ne taip ir dažnai būna tokie dideli karščiai. Visgi tokie automobiliniai šaldytuvai turi ir privalumų – jie lengvi, patogūs nešiotis, ilgas jų tarnavimo laikas.
Kompresorinių šaldytuvų veikimo principas panašus kaip ir įprastų, o technologija yra sudėtingesnė nei termoelektrinių automobilinių šaldytuvų. Taip pat automobilyje šiuos šaldytuvus reikėtų sumontuoti taip, kad jie kuo mažiau judėtų ir patirtų mažiau vibracijos. Didžiausi kompresorinių šaldytuvų privalumai – jie greitai šaldo, geba palaikyti ir neigiamą temperatūrą.
Ką reikėtų įsidėmėti renkantis automobilinius šaldytuvus?
Šaldytuvo talpa
Prieš įsigyjant automobilinį šaldytuvą verta pagalvoti, kokios talpos jis turėtų būti. Šaldytuvą rinkitės pagal tai, kiek ilgai būnate kelionėje ir kiek maisto bei gėrimų ketinate šaldytuve laikyti. Atsiminkite, kad šaldytuvas puikiai veiks tik tuomet, kai apie penktadalis erdvės bus palikta neužpildytos. Kitaip tariant, jei perkate 25 litrų talpos šaldytuvą, bent 5 litrai turės likti laisvi.
Iš kokių medžiagų pagamintas šaldytuvas?
Šaldytuvo kokybę stipriai lemia izoliacijai naudojamos medžiagos. Polistirenas šiuo atžvilgiu yra ne tokia kokybiška medžiaga kaip specialios putos. Taigi ieškokite šaldytuvo, kurio gamyboje naudojamos daug geresnėmis izoliacinėmis medžiagomis pasižyminčios putos.
Galimybė įjungti į elektros tinklą
Keliaujant automobiliu, energijos reikia ne tik šaldytuvui, bet ir magnetolai, stiprintuvui ir kt. Tam, kad automobilio akumuliatorius nevairuojant neišsikrautų, prietaisus reikėtų išjungti. Tad sustojus ir, pavyzdžiui, nakvojant kempingo kambariuose, moteliuose ar viešbučiuose, būtų gerai šaldytuvą įjungti į elektros tinklą. Taip ne tik išlaikysite maistą šviežią, bet ir tausosite automobilio akumuliatorių.
Ar šaldytuvas dirba tyliai?
Važiuojant visai neaktualu, ar automobilinis šaldytuvas veikia tyliai, ar kiek garsiau. Tačiau įprastai automobiliniai šaldytuvai nakčiai įnešami į kambarius, todėl kur kas geriau pailsėsite, jei rinksitės tyliau veikiantį prietaisą.
Bene žinomiausias pasaulyje automobilinių šaldytuvų gamintojas – vokiečių kompanija WAECO. Internete galima rasti daugybę teigiamų atsiliepimų apie šiuos šaldytuvus. Įmonė savo veiklą plėtoja jau nuo 1974 metų, todėl iki šių dienų šaldytuvų gamybos technologijas išplėtojo taip, kad visiškai patenkintų šiuolaikinio žmogaus poreikius. Vokiška kokybė nenuvylė daugelio, tad jei ketinate įsigyti automobilinį šaldytuvą, būtinai pasidairykite po WAECO gaminamą produkciją.