Kad paminklai būtų gražūs: kapų tvarkymosi ABC

PaminklaiPo laidotuvių dažnas artimąjį praradęs žmogus perka, užsako paminklą, jį pastato po kelių dienų, savaičių, arba per mirties metines. Paminklų pavyzdžius ir kainas galima matyti čia: http://www.svedasupaminklai.lt/paslaugos/paminklu-kainos/. Tai tampa paskutiniu artimojo atminimo sukūrimu, tačiau negalima sakyti, kad vieninteliu. Į kapus ateinama dažnai arba rečiau, priklauso nuo socialinio mirusiojo konteksto. Tačiau galiausiai vis tiek tenka ir prižiūrėti kapus. Ką reikėtų daryti, ko nepamiršti?

Surinkti viską, kas sena

Tik paminklai ir žemė bus amžina. O visa kita ant kapų turėtų būti nuolat keičiama. Kartais ilgai nebus kapinėse, pamatai, kad ant artimojo kapo prisikaupė daug šlamšto: nuvytusių gėlių, senų plastikinių indelių gėlėms merkti, bjaurių stiklainėlių, daug lapų, nuvytusių augalų, kurie vasarą čia gal augo, mėtosi ir šiaip šiukšlės, nudegusios žvakės, jų indeliai ir pan. Visa tai reikia pirmiausia surinkti. Prie kapų paprastai stovi konteineriai ir į juos viską sumetus nereikia neštis šiukšlių namo.

Sutvarkyti gėlyną

Jeigu planuojate kapinėse auginti gėles, tą reikėtų eiti daryti tuo pačiu metu, kaip ir auginant gėles bet kur kitur. Vasaros pradžioje, pavasarį. Kapinėse verta auginti gėles, kurios ilgai žydi, išlieka net ir esant vėsesniam ar sausesniam orui. Kitaip tariant, atsparesnius augalus. Gerai tinka gvazdikėliai, broliukai. Kai kas pasodina ir bijūnų, jie įstabiai gražūs, tačiau gana neilgai žydi. Jeigu gėlių sodinti nenorite, galima užsėti vejukę. Taip pat galima supilti akmens skaldą, dar kiti renkasi tarsi su marmuro sarkofagu esantį kapą. Tada išvis nereikia nieko auginti.

Nuvalyti paminklą

Galiausiai, paminklai nuvalomi skudurliais, šluostėmis. Jeigu jie yra visai nauji, tai daug valyti nereikės. Viską, ko prikrito, atskridusias žiedadulkes, nugrandyti vašką, jeigu jo nuo žvakių pritekėjo. Jeigu paminklas labai senas, gali tekti ir labiau jį pavalyti.Ypač, jeigu bus apaugęs žaliomis samanomis.

Papuošti

Paprastai kapinėse paliekame žvakę, pamerkiame gėlių. Tačiau ir tai reikėtų daryti protingai, pagalvoti, kada ir kas ateis ten tų žvakių pakeisti. Reikia stengtis ir nesukelti gaisro, nes ir tokių atvejų kartais nuo žvakių nutinka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *