Emigranto patirtys Norvegijoje: „Uždirbti gali kiekvienas“

Išbandyti emigraciją yra labai paprasta ir tai, žinoma, gerai. Paprasčiausiai kiekvienas turi galimybę išbandyti tuos kelius, kurie jam neatrodė aiškūs. Tik svarbiausia atsiminti, kad darbas Norvegijoje gali būti ne tik puiki uždarbio galimybė, tačiau taip pat ir karjeros laiptų pradžia, galiausiai, ši šalis gali tapti nuostabia, gyvenimui skirta vieta. Apie tai ir kalbamės su emigrantu, kuris pasirinko Norvegiją kaip šalį gyvenimui.

Darbo skelbimai – labai įvairūs

Darbas NorvegijojeSvarbiausia atsiminti, kad dažniausiai darbo turėjimas suteikia kur kas daugiau pasitikėjimo savimi ir tuo pačiu pati pradžia nebeatrodo tokia baugi. Kaip teigia šioje šalyje gyvenantis lietuvis: „Geriausia darbo ieškoti per agentūras. Gausite ne tik darbą, tačiau ir visas socialines garantijas, galiausiai, gausite pagalbą, kuri visada bus šalia“. Žinoma, šiuo metu agentūrų pasirinkimas yra labai platus, tad verta palyginti kuo daugiau variantų, kol galiausiai tikrai rasite geriausią kainos bei kokybės santykį, kuris Jūsų nenuvils.

Svarbiausia – legalus darbas

Norime akcentuoti, kad darbas Norvegijoje patenkins Jūsų poreikius ir suteiks tiek saugumo, kiek reikia, tik tokiu atveju, jeigu jis bus legalus. Paprasčiausiai kai kurie žmonės susižavi idėja uždirbti kur kas daugiau, tačiau nemokėti mokesčių. Dažniausiai to rezultatas yra įvairūs nesusikalbėjimai ir tuo pačiu kitos smulkmenos, kurios galiausiai trukdo tapti visateisiu šalies gyventoju. Taigi, visiškai jokio skirtumo ką dirbate – svarbiausia yra dirbti legaliai. „Daugeliui žmonių atrodo, kad atvyko čia tik mėnesiui, tad padirbs nelegaliai ir parsiveš didelius pinigus. Bet galiausiai mėnesiai virsta metais ir tas nelegalus darbas tampa didele problema“,- pasakoja specialistas.

Reikia pamilti šalį

Galiausiai, darbas svetimoje šalyje bus kur kas patrauklesnis ir tokiu atveju, kai žmogus apsistoja ilgesniam laiko tarpui ir tuo pačiu supranta, kad tai gali tapti naujais jo gyvenimo namais. Paprasčiausiai psichologiniai sunkumai dažniausiai kyla tada, kai galvojama, kad tai tik laikinas gyvenimo etapas ir reikia laukti, kol jis praeis. „Laukti nereikia, reikia gyventi. Ir rasti savo vietą po saulę, net ir Norvegijoje – gali kiekvienas. Reikia tik išmokti pamilti šią šalį“,- pasakoja emigrantas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *