Dažniausiai pasitaikančios sąnarių problemos

Sąnariai užtikrina galimybę judėti, todėl visos su jais susijusios sveikatos problemos turi būti sprendžiamos ilgai nedelsiant. Visiems puikiai žinoma, kad sąnarių skausmą gali išprovokuoti per didelis fizinis krūvis, temperatūros pokytis, ilgas laikas šaltyje ir panašūs veiksniai, tačiau reikėtų susimąstyti ir apie atvirkštinę situaciją – apie tai ką, ką gali signalizuoti pats sąnarių skausmas, apie kokias kitas problemas įspėti.

Kas gali sukelti sąnarių skausmus

Identifikuoti tikrąsias sąnarių skausmo priežastis yra gana sudėtinga, kadangi jų gali būti labai daug, o visų simptomai – kone identiški. Sąnario skausmas gali reikšti natūralų jo susidėvėjimą, taip pat kilusius uždegimus, traumų ir sužeidimų padarinius. Įvairų maudimą ir kitus nemalonius pojūčius gali kelti navikai, kraujotakos sutrikimas ar net hormonų disbalansas. Ir tai tik keletas pavyzdžių, kurių simptomai visiškai vienodi – sąnarių skausmas ar maudimas.

Dažniausiai pasitaikančios sąnarių ligos

Tarp dažniausiai diagnozuojamų sąnarių problemų galima išskirti tris: sąnario traškėjimą, osteoartritą ir kraujagyslės nekrozę.

Sąnario traškėjimas, nors daugeliui gerai pažįstamas, neturėtų būti laikomas natūraliu ar normaliu požymiu. Iš tikrųjų jis signalizuoja sąnario struktūros pokyčius, kuomet judinant sąnarį braižomas jo kremzlės paviršius. Sąnarių traškėjimas yra toks pat ligos simptomas, kaip ir skausmas ir neturėtų būti ignoruojamas siekiant išvengti sudėtingesnių susirgimų.

Osteoartritą dažniausiai lydi gan ūmus sąnarių skausmas. Be to, tai yra pati dažniausia brandaus amžiaus pacientų problema. Osteoartritas – tai sąnario kremzlės nusidėvėjimas. Išsivysčius šiam susirgimui ir nelikus kremzlinio audinio, sąnario srityje kaulai ima trintis vienas į kitą, todėl jaučiamas intensyvus, aštrus skausmas. Kai kuriais atvejais osteoartritu gali sirgti ir jauni pacientai, tai paprastai būna įgimti pakitimai.

Galiausiai – kraujagyslės nekrozė. Dėl pakitimų kraujagyslėse, jos neaprūpina kaulinių audinių pakankamu kiekiu kraujo. Dėl šios priežasties kaulų kremzlės ima keistis, praranda formą ar yra kitaip pažeidžiamos. Tai sukelia sąnario skausmą.

Visos su sąnariais susijusios problemos yra išgydomos, o kuo anksčiau kreipiamasi į medikus – tuo procesas yra trumpesnis ir sklandesnis. Pirmiausias gydymo uždavinys – skausmo ir uždegimo šalinimas. Tam skiriami reikalingi vaistai, kitos procedūros, atitinkančios paciento būklę, ligos specifiką ir lygį. Sąnarių problemos negali būti sprendžiamos universaliais metodais, kadangi kiekvieno paciento būklė yra vis kitokia ir turi būti vertinama individualiai.

Apie sąnarių skausmą daugiau informacijos rasite Osteomedika bloge : https://www.osteomedika.lt/sanariu-skausmas/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *