Dantų protezavimas – ką reikia žinoti apie kompensaciją senjorams

Dantų protezavimas daugeliui pacientų kelia nerimą ne tiek dėl pačios procedūros, kiek dėl išlaidų, kurias tenka patirti norint džiaugtis kokybišku rezultatu. Ypatingai šis klausimas aktualus vyresnio amžiaus gyventojams, kuriems neretai reikalingas ne vienas, o kelis protezai tuo pačiu metu. Tuomet procedūros kaina gerokai išauga, o finansinės galimybės dažnai būna ribotos. Viena iš išeičių – kreiptis kompensacijos į Valstybinę ligonių kasą, kuri tam tikrais atvejais kompensuoja protezavimo išlaidas ar bent dalį jų.

Kas gali gauti Valstybinės ligonių kasos teikiamas kompensacijas

Pirmiausia, apie pačią kompensaciją. Kad pacientas ją gautų, turi atitikti esminį reikalavimą – būti draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Kompensacija dantų protezavimo išlaidoms padengti skiriama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF), o ją gauti gali asmenys, atitinkantys kelis kriterijus.

  • Pacientai, sulaukę pensijinio amžiaus.
  • Vaikai iki 18 metų.
  • Pacientai, kurie įstatymų tvarka buvo pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais.
  • Pacientai, kurie buvo gydomi nuo onkologinių ligų veido, burnos ar žandikaulio srityse.

Dantų protezavimas - ką reikia žinoti apie kompensaciją senjoramsKokios kompensacijos dantų protezams gali tikėtis senjorai

Valstybinė ligonių kasa kompensuoja dantų protezavimo išlaidas arba jų dalį ne visais atvejais. Pensijinio amžiaus sulaukusio paciento būklė turi atitikti tam tikrus Valstybinės ligonių kasos keliamus kriterijus. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, kad nurodytos sumos yra tik orientacinio pobūdžio – maksimalios galimos skirti. Tiksli kompensacijos suma nurodoma konkrečiam pacientui, po to, kai jis kreipiasi į Valstybinę ligonių kasą dėl kompensacijos skyrimo.

Pensijinio amžiaus pacientai turi atitikti šiuos reikalavimus ir gali tikėtis šios maksimalios kompensacijos sumos dantų protezavimui atlikti:

  • pacientai, kurie turi mažiau nei 10 visavertiškai funkcionuojančių natūralių antagonistinių dantų arba kokybiškų protezų porų išsidėsčiusių nuo žandikaulio pradžios (krūminių dantų) iki pabaigos (krūminių dantų kitoje žandikaulio pusės) – maksimali kompensacijos suma gali siekti 560, 34 EUR;
  • pacientai, kuriems yra diagnozuotas antro laipsnio visų dantų nudilimas (patologinis), yra nudilęs daugiau nei trečdalis danties vainiko aukščio – maksimali kompensacijos suma gali siekti 560, 34 EUR;
  • pacientai, kurių bedantyje žandikaulyje (4, 5 ir 6 dantų srityje) yra mažesnis nei 12 milimetrų aukštis – maksimali kompensacijos suma gali siekti 1724, 10 EUR (šiuo atveju tikslią dantų protezavimo kompensacijos sumą nustatyto gydytojų konsiliumas, kuris įvertina paciento būklę ir procedūros svarbą).

Dantų protezavimas, kuriam gali būti teikiama kompensacija, turi būti atliekamas tose odontologijos klinikose, kurios pasirašiusios bendradarbiavimo su Valstybine ligonių kasa sutartį.

Protezavimas-implantavimas.lt klinikos svetainėje skaitykite dantų implantus čia

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *