Aukščiausios kokybės langai: ką rinktis, kad liktumėte patenkinti?

Aukščiausios kokybės langaiStilingi ir funkcionalūs langai – tai ilgalaikė investicija, kuri rūpinasi namų šiluma, šviesa ir jaukumu. Aukščiausios kokybės langai suteiks visapusišką komfortą ir atitiks individualius pirkėjų poreikius. Šiuo metu rinkoje dominuoja plastikiniai ir mediniai langai. Nors pastarieji vertinami dėl savo natūralumo ir originalios estetikos, plastikas užtikrina optimalų kainos ir kokybės santykį – tokie langai atitiks taupančiųjų pirkėjų poreikius, džiugins patikima ir ilgaamže eksploatacija, subtilia estetika bei patogiu naudojimu.

Plastikinių langų pasirinkimas gali skirtis individualiai nuo pirkėjo keliamų tikslų. Vieni akcentuoja šilumines konstrukcijų savybes, kiti – šviesos laidumą, treti kelia maksimalius reikalavimus saugumui ar estetikai. Kad priimtumėte optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju, skirkite laiko langų savybių įvertinimui. Jei abejojate, pasitarkite su langų gamintojais ir pardavėjais.

Svarbiausi plastikinių langų pasirinkimo aspektai

Energinio efektyvumo klasė. Praktika rodo, kad didžiausias dėmesys skiriamas energijos taupymui. Šiuo atveju reikia atsižvelgti į pasirinktų konstrukcijų energinio efektyvumo klasę, kurios esminis nustatymo kriterijus yra langų šilumos perdavimo koeficientas UW. Primename, kad energinio efektyvumo klasės nustatymas yra griežtai reglamentuotas norminiais Europos Sąjungos dokumentais, todėl UW reikšmė lieka vienoda visose valstybėse. Energiškai efektyviausi langai priskiriami A++ klasei, o jų UW siekia iki 0,7 W/m2K. Tokie langai atitinka aukščiausius šilumos reikalavimus ir garantuoja visapusišką komfortą.

Šviesos laidumas. Atskirai reikėtų aptarti langų šviesos pralaidumo koeficientą, apibrėžiantį procentinį praleidžiamą šviesos kiekį. Ekspertai primena, kad tinkamai priimtas sprendimas padeda taupyti elektrai skirtas sąnaudas. Deja, šis aspektas Lietuvoje kol kas nepelnytai ignoruojamas, tuo tarpu stipriosios valstybės, ypač Skandinavijos šalys, šviesos laidumui skiria vieną svarbiausių vaidmenų. Be to, reikia pripažinti, kad svarbiausias langų tikslas ir yra praleisti šviesą.

Patikimas gamintojas ir profesionalus aptarnavimas

Plastikinių langų gamintojai siūlo įvairias plastiko konstrukcijas, brangesnius ir pigesnius langų variantus. Vis dėlto, jei norite džiaugtis priimto sprendimo ilgaamžiškumu, patogiais ir patikimais langais, rinkitės rinkoje vertinamą langų gamintoją ir pardavėją. Būtina pasidomėti ir papildomų paslaugų spektru, pvz., ar pardavėjas teikia langų montavimo paslaugas. Primename, kad net ir patys kokybiškiausi langai negalės užtikrinti optimalių rezultatų, jei jų montavimas bus patikėtas neprofesionalui. Kad išvengtumėte nemalonių staigmenų ateityje, paprašykite pardavėjo pateikti langų kokybę liudijančius dokumentus ir atitinkamus sertifikatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *