Ar miško savininkai perka mišką dėl investicijų ar dėl sentimentų gamtai?

Daugelis žmonių šiais laikais perka mišką jau ne tik kaip sodybos atributą, bet kaip stabilią investiciją. Kai kurie prekybą miškais sugebėjo paversti pelninga verslo šaka ir iš to uždirbti didelius pinigus ir susikrauti gana solidų kapitalą.

Investicija į mišką yra skaitoma ilgalaike. Daugelis miško savininkų teigia, kad jiems reikia priežiūros, tačiau jos nereikia kasdieną. Todėl galima laisvai pirkti mišką esantį toliau nuo savo valdų.

Iš miško galima gauti įvairią naudą. Jei turite savo miško sklypą jį galite parduoti, keisti, nuomoti ar tiesiog naudoti savo reikmėms. Ši investicija sužavi ne vieną, nes už miško žemę nemokamas žemės mokestis. Į šį aspektą turėtų atkreipti dėmesį ir žemės savininkai, kurie nedirba savo turimos žemės. Jie galėtų ją apsodinti mišku. Po kažkiek metų tau būtų neblogas uždarbis.

Miško pirkimasAišku jei turite savo mišką, negalite jame tvarkytis kaip tinkami. Turite laikytis įstatymų. Pavyzdžiui prižiūrėti kelius, saugoti nuo gaisrų, reguliariai valyti mišką nuo išgriuvusių medžių, prižiūrėti nuo kenkėjų ir t.t. Visi kas perka mišką turėtų atkreipti dėmesį, kad prievolių miško savininkui yra tikrai nemažai. Apie tai gana daug informacijos galite rasti portale Parduokmiską.lt.

Tačiau kita vertus finansinė nauda gaunama iš miško atperka sugaištą laiką. Pavyzdžiui, pardavus nukirstą medieną galima gauti solidų uždarbį.

Jei norite pirkti mišką kur kreiptis?

Taigi, jei nusprendėte, kad miškas yra jūsų pašaukimas ar viliojanti investicija, galite įsigyti. Atkreipkite dėmesį, kad valstybiniai miškai yra neparduodami, todėl turėsite ieškoti miško savininkų, kurie parduoda mišką.

Jei jau suradote pardavėją būtinai sudarydami sutartį kreipkitės į notarą. Taip pat pardavėjas turi turėti leidimą iš registrų centro sandoriui atlikti. Jei miško savininkas yra ne vienas, tuomet pardavėjas pirmiausia turi pasiūlyti mišką pirkti bendrasavininkams. Dažnai bendrasavininkai perka mišką, nes tai puiki galimybė praplėsti savo miško valdas.

Dar keletas faktų apie miško vertę.

Miško žemės vertė skaičiuojama pagal 1999 metų vasario 24 d. Vyriausybės nutarimą, kuriuo įteisintą žemės vertinimo metodika. Aišku patiems įsivertinti savo turimo ar perkamo miško vertę yra gana sunku. Todėl rekomenduojame susirasti patikimą įmonę, kurie dirbantys nepriklausomi ekspertai gali profesionaliai apskaičiuoti miško vertę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *