Ar būsto paskolos skaičiuoklės yra tikslios?

Būsto skaičiuoklėTikriausiai vienas populiariausių ir internete lengviausiai prieinamų įrankių visiems, kurie galvoja apie nuosavo nekilnojamojo turto įsigijimą, yra būsto skaičiuoklė. Pasinaudoję tokiu nemokamu prietaisu galite greitai sužinoti kokią maksimalią sumą galėtumėte pasiskolinti, kaip atrodytų įmokų mokėjimas ir kokios yra kitos sąlygos. Tiesa, prie kiekvienos būsto skaičiuoklė bus parašyta, jog tai yra tik preliminari informacija ir viskas gali labai skirtis priklausomai nuo kiekvieno individualaus atvejo.

Paprasčiausias šio „fenomeno“ paaiškinimas – kiekvienas bankas ar kredito unija prieš suteikdami paskolą nekilnojamajam turtui įsigyti įvertina labai daug skirtingų kriterijų, kurių eilinė būsto skaičiuoklė tiesiog negalėtų suvirškinti. Todėl elementaru, jog ir jos parodymai yra tiesiog preliminarūs, tačiau ne visuomet atspindintys tikrąją situaciją. Gali būti taip, jog būsto skaičiuoklė internete parodys, jog galite gauti 50 tūkst. eurų paskolą geromis sąlygomis, tačiau iš tikrųjų, bankas iš viso atsisakys skolinti jums pinigus.

Kiekvieną kartą skolinantis yra vertinama labai daug skirtingų kriterijų. Žinoma, bene svarbiausi iš jų yra žmogaus kredito istorija ir mokumas. Įvertinami ir tokie dalykai kaip kiti finansiniai įsipareigojimai, įnešamas pradinis įnašas, šeimos padėtis, terminas, kuriam norima pasiskolinti. Labai dažnai vertinama netgi ir tai, kokios yra asmens karjeros perspektyvos – kokį išsilavinimą jis turi, kokia jo darbo patirtis, kokios perspektyvos darbo rinkoje jo laukia ateityje. Gali pasirodyti, jog tokie veiksmai iš banko pusės yra labai savanaudiški, tačiau anaiptol – bankas siekia vienu metu apsaugoti tiek save, tiek ir klientą. Juk žmogus, kuris pasiskolintų per daug ir nesugebėtų laiku mokėti paskolos įmokų, nebūtų labai geroje situacijoje, tiesa?

Tad jei reikėtų atsakyti į klausimą, ar būsto skaičiuoklės yra tikslios trumpai, tuomet atsakymas būtų ne. Net jei užpildytumėte itin išsamią būsto paskolos skaičiuoklę ir nurodytumėte be galo daug tikslios informacijos apie save, tai vis tiek būtų tik informacinio pobūdžio informacija. Tad galite pagalvoti, kam reikalingos tokios skaičiuoklės? Nors ir nėra labai tikslios, jų duodama preliminari informacija dažniausiai būna tikrai nelabai toli nuo realybės. Tai reiškia, jog pasinaudoję tokiu nemokamu įrankiu internete, jūs galite sužinoti ko tikėtis apsilankius kredito unijoje ar banke. Galite įvertinti savo galimybes ir pasiruošti psichologiškai, jog vėliau nereikėtų nustebti išgirdus pasiūlymą. Taip pat skaičiuoklė gali būti ir kaip informacinė priemonė leidžianti sužinoti, kuriose vietose jums dar reikėtų pasitempti, kad pasiektumėte savo finansinių tikslų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *