Akmens vatos privalumai

ŠiltinimasŠiandien statant ar renovuojant namus kaip niekada anksčiau siūlomas platus apšiltinimo medžiagų pasirinkimas. Įmonės siūlo tiek brangesnes ir sudėtingesnes, tiek ir itin paprastų primityvių charakteristikų, tiek ir vidutinės klasės apšiltinimo medžiagas. Viena iš vidutinės klasės medžiagų laikoma akmens vata, kuri šiandien yra vienas populiariausių pasirinkimų, mat ji turi ne tik esminius apšiltinimo medžiagos reikalavimus, tačiau ir kitus privalumus, verčiančius rinktis šią medžiagą. Nereikia pamiršti, kad ir aksmens vatos kaina yra ypatingai patraukli.

Lankstumas, garso izoliacija bei oro pralaidumas

Populiarioji akmens vata yra garantuotai ilgalaikis pasirinkimas šiltinant namus. Nė viena kita medžiaga nepasižymi tuo, jog apšiltindama namus kartu ji suteikia ir puikią izoliaciją nuo triukšmo, todėl jei gyvenate daugiabutyje, kur kieme triukšmas gan dažnai sutinkamas dalykas, ši medžiaga ypatingai geras pasirinkimas.

Žinoma, žmonės dažniausiai renkasi akmens vatą ne dėl triukšmo izoliacijos, o dėl jos privalumų apšiltinant namus. Tai yra orui pralaidi ir kvėpuojanti medžiaga, todėl neleidžia kauptis drėgmei ir susidaryti pelėsiams – akmens vata visiškai neturi jokios įtakos pačio namo ilgaamžiškumui. Priešingai, ši medžiaga dažnai suteikia gerą vedinimą senesnės statybos namams.

Labai svarbus akmens vatos privalumas – tai ugniai atspari, nedegi medžiaga. Dėl šios priežasties ją renkasi beveik visi daugiaaukščiai namai, mat kilus gaisrui ji neleis taip greitai plisti gaisrui.

Ypatingai dideliu privalumu laikomas tiek namo savininko, tiek ir montuotojų naudai pasitarnaujantis medžiagos lankstumas. Ši medžiaga, priešingai nei kitos, yra be galo lanksti, todėl ją montuoti bus kur kas lengviau ir greičiau tiems namams, kurie pasižymi apvaliais linkiais ar vingiuotom formom. Todėl montuojant šią medžiagą mažiau darbo tenka montuotojams ir to pasekoje montavimo kaina namo savininkui pateikiama taip pat mažesnė.

Akmens vatos kaina yra laikoma vidutine, tačiau lyginant su medžiagos privalumais – tai vienas protingiausių bei geriausių pasirinkimų. Žinoma, kainą taip pat įtakoja ir akmens vatos skirtingas gamintojų siūlomos medžiagios efektyvumas ir charakteristikos, kuo jos kokybiškesnės – tuo kaina tampa didesnė. Tačiau kaina visuomet išlieka prieinama kiekvienam žmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *