Žvejyba: ką reikia žinoti pradedantiesiems?

žvejybaŽvejyba yra tipinis vyro laisvalaikio praleidimo būdas. Tai – ir laikas gamtoje, ir laikas su draugais, ir pramoga, ir sportas, ir savotiškas meditacija – viskas viename, vienoje veikloje. Kažkas apie žvejybą labai gerai išpildo vyro būdą, todėl prie jos taip ir traukia. Patyr3 žvejai gali sukurti įvaizdį, kad viskas su žvejyba yra paprasta ir visai niekuo nereikia rūpintis: tiesiog pasiimi meškerę, atsisėdi ir lauki kol žuvis užkibs. Deja, bet realybė yra visai kitokia. Žvejoti reikia mokėti, o visam procesui – gerai pasiruošti. Čia turime omenyje ne tik tai, kad reikia išsirinkti vietą ir iš anksto viską susiplanuoti, bet ir tai, kad žvejybos reikmenis reikia nusipirkti, o tam reikia žinoti ir ką ir kur pirkti.

Pradedantiesiems žvejams visa tai gali kelti galvos skausmą ir jei gretimais nėra patyrusio žvejo, kuris galėtų padėti, žvejybos pradžiamokslis gali apsunkti. Mes padėsime jums žengti pirmus žingsnius.

Žvejybos reikmenys: ką privalu turėti?

Jei su žūkle pažinties neturite, tai galite pagalvoti, kad viskas, ką reikia turėti su savimi norint sėkmingai žvejoti yra meškerė. Tai – toli nuo realybės. O ir pačių meškerių būną įvairių, todėl reikia žinoti kurią reikia pirkti. Nėra vienos universalios meškerės – jas reikia rinktis pagal tai, kokią žuvį, kur ir kada ketinate žvejoti. Skirtingos žuvys yra gaudomos skirtingomis meškerėmis, poledinė, žieminė žūklė irgi reikalauja savitų meškerių, o jei žvejosite paplūdimyje, jums reikia dar kitokio meškerykočio. Tas pats galioja ir kalbant apie kitus žūklės reikmenis: plūdes, avižėles, spiningą, valą… Todėl pirmiausia nuspręskite, kur ir ką ketinate žvejoti ir pradėkite apsipirkimą. Tą geriausia daryti parduotuvėje, kur visus pradedantiesiems pritaikytus žvejybos reikmenis rasite vienoje vietoje, kaip ezukle.lt.

Kur žvejoti?

Ne ką mažiau svarbus klausimas yra – kur žvejoti. Šiaip žvejoti galima bet kokiame vandens telkinyje, kuriame yra žuvies ir kuriam turite leidimus. Galite žvejoti ir bet kokiu metų laiku, bet kokiu oru. Bet tai – reikalas patyrusiems žvejams. Pradedantiesiems rekomenduotina nežvejoti plėšrių žuvų telkiniuose, nes tai gali būti per daug sudėtinga, o ir jūsų žūklės reikmenys gali neatlaikyti tokių žuvų tempimo. Tam reikia pasiruošti.

Taip pat pradžiai nereikėtų savęs apkrauti ir nežvejoti sudėtingomis sąlygomis. Nežvejokite žiemą, jūroje ar upėje, taip pat nežvejokite valtyje. Geriau pasirinkite nedidelį ežerėlį, susiraskite ramią vietą, įsitaisykite ir pradėkite mėgautis procesu. Kai priprasite – išbandykite ir kitas žūklės rūšis, bandykite gaudyti kitas žuvis kituose vandens telkiniuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *