Vitaminas D – nauda sveikatai

Vitamino D poreikisMūsų kūne vitaminas D yra labai svarbus. Jis atsakingas už tam tikras funkcijas, o jo trūkumas kaip reikiant sutrikdo mūsų veiklą.

Ką stiprina vitaminas D:

  • Kaulus ir dantis. Jeigu trūksta vitamino D, gali būti juntami kaulų ir dantų skausmai, jie darosi trapesni, gali būt ir labai didelių problemų, lūžių.
  • Nagai, plaukai, oda – tai, kas svarbu grožiui. Jeigu trūksta vitamino D, oda gali įgyti keistą spalvą, plaukai ir nagai skilinėti.
  • Kraujotaka;
  • Nervų sistema, nuotaika. Labai svarbu palaikyti tinkamos būklės nervų sistemą, jausti gerą nuotaiką, naudotis protu lengvai.

Kur gauti vitamino D:

  • Jo galima gauti su maistu, tačiau niekada žmogus nesuvalgo tiek to maisto, kad šių vitaminų būtų pakankama. Mat tokiu atveju, imtų trūkti kitų vitaminų, jeigu būtų valgomas tik vitamino D turintis maistas (pvz., žuvis, špinatai).
  • Saulė leidžia organizme gamintis vitaminui D, todėl jo ypatingai trūksta tamsiuoju metų laiku.
  • Šio vitamino reikiamą kiekį visada galima gauti tiesiog išgeriant reikiamus maisto papildus ir nesukant apie nieką daugiau galvos.

Vitamino D trūkumo požymiai

Įdomu atskirai panagrinėti tam tikrus vitamino D trūkumo atvejus, kaip jie pasireiškia skirtingiems žmonėms. Mokslininkai nuolatos daro tam tikrus tyrimus ri tikrina, kaip iš tiesų labiausiai ir kam pasireiškia vitamino D trūkumas, tačiau galima ir iš individualių pavyzdžių tai atpažinti.

Nusilpę nervai, nėra nuotaikos. Tikriausiai ir jūs žinote sąvoką "rudeninė depresija", kuri neatitinka tikrosios depresijos reikšmės, tačiau atspindi lietuvišką nuotaikų svyravimą, temstant dienoms. Kai lapkritį, gruodį dienos būna labai trumpos, šviesos išvis beveik nematome. O jeigu dar taip nutinka, kad į darbą išvažiuojame tamsoje, dar neprašvitus, grįžtame irgi jau sutemus, o dirbame tamsioje patalpoje – tuomet saulę pusę metų išvis užmirštame. Sulėtėja vitamino D procesai organizme, ir prasideda ta vadinamoji depresija, kitaip tariant – bloga nuotaika. Galima kaltinti save išlepimu, tačiau galima ir tiesiog priimti tai kaip realų faktą – juk iš tiesų trūkstant šio vitaminų, sugenda tam tikros nervų sistemos funkcijos ir prastėja nuotaika, atsiranda prasta savijauta emociniame lygmenyje. Tai reiškia, kad reikia vartoti vitaminus D.

Dantų skausmas ir nuolatinis gedimas. Jis taip pat gali pasireikšti dėl vitamino D trūkumo, jeigu pastebite nuolatinį tokį reiškinį. Tuomet vertėtų tiesiog daugiau pagerti šio vitamino ir dantys pasitaisys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *