Kaip sekasi dirbti vesutvių muzikantu?

Nors tuokiasi šiuolaikiniai jauni ir perspektyviausi žmonės, klausantys dabartinės muzikos, vestuvių muzikantai vis tiek visuomet atrodo kaip iš praeities. Panaši tradicinė muzika, panašūs tradiciniai žaidimai. Tai dalykai, kurie dažniausiai sujungia vestuvių muzikantus. Tai dalykai, kurie mums išlieka įdomūs, keisti ir neįprasti. Juk vestuvių muzikantai sukuria itin svarbias atmosferos dalis vestuvėse. Patys vestuvių muzikantai sako, kad jų darbas tikrai labai sunkus, ir kartais jie net pavydi tiems, kas dirba pastoviai darbo dienomis biuruose.

Linksminti kitus – sunki užduotis

Vestuvių muzikantaiKaip teigia vestuvių muzikantas Petras, linksminti kitus žmones yra tikrai sunki užduotis. „Žmonės, samdydami vestuvių muzikantą, samdo tą, iš kurio tikisi geros nuotaikos. Vadinasi, tu pats turi būti tikra geros nuotaikos bomba. Žmonėms, pasižymintiems itin romiu būdu, pesimizmu, šitas darbas niekada netiks. Čia reikia ekstravertų, mokančių ir galinčių gerai pakalbėti, suvienyti, išjudinti žmones. Taigi, pats iš savęs jau turi turėti tos energijos. Tačiau vidinio parako nepakanka. Juk tos vestuvės ne tavo, jos kitų žmonių. Gal tau kaip tik tomis dienomis kokios bėdos namuose, su šeima, gal tau temperatūra pakilusi, nes peršalai, gal kitos bėdos, gal pakeliui mašiną sudaužei. Žinote, kai esi tiesiog žmogus, normalu, kad tau visokių tų nuotaikų būna. O atvykus į vestuves turi visiems suteikti gerą nuotaiką, turi ir pats šypsotis, juoktis ir patikėti tuo, kad esi linksmas. Gal viena vertus ir sunku, kad niekada neleidžia toks darbas liūdėti. Bet iš kitos pusės tai yra labai didelis darbas, prisiversti spinduliuoti geriausia nuotaika, kai tau galbūt širdis kraujais pasruvusi“, – sako Petras.

Patikti visiems lyg būtum pinigas

Kita didžiulė kliūtis vestuvių muzikanto darbe, kaip teigia Petras, poreikis įtikti kiekvienam vestuvių lankytojui. „Kad ir ką darysi, visiems neįtiksi. Taip sako liaudies patarlės, bet ar tai ties? Štai tada, kai esi vestuvių muzikantas, turi įtikti visiems arba bent tiems, kas garsiausiai rėkia, ir kas moka už muziką. Kai groji per vestuves, staiga visi pasidaro tavo viršininkai ir ima vadovauti. Baisus dalykas, jeigu tu manai, kad galėsi groti pagal savo repertuarą, o paskui tampi pageidavimų koncerto vedėju“, – prisimena vyras.

Prarasti savaitgaliai

Kaip dar vieną tokio darbo minusą Petras įvardija prarastus savaitgalius. Mat žmonės tuokiasi visada tada, kai kiti žmonės nori ilsėtis, taigi, ir Petrui tenka dirbti savaitgaliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *