Toršerai interjere: kokie sprendimai populiariausi?

Interjero sprendimaiŠviesa – tai neatsiejama mūsų kasdienybės dalis, nuo kurios priklauso ne tik tai, kaip atrodys interjeras, ir ar visos reikiamos jo detalės bus pabrėžtos, akcentuotos. Ryškus, natūralią dienos šviesą primenantis apšvietimas suteikia pozityvumo, turi įtakos mūsų nuotaikai. Turbūt ir patiems jau seniai teko pastebėti, kad saulėtą, šviesią dieną šypsomės kur kas dažniau nei niūrią ir lietingą… Toršerai – šviestuvų rūšis, kuri naudinga tiek šiltuoju, tiek šaltuoju metų laiku. Nors jie ir nėra pagrindinis šviesos šaltinis, nuo kurio priklausytų visa patalpos atmosfera, toršerai padeda sukurti jaukumą, kiek tamsesnius erdvės kampelius papildyti kryptinga, tinkamai nutaikyta šviesa. Beje, toršerai gali tapti ir puikiu namų dekoru: pasirinkus stilingą, originalių formų ir prie bendro stiliaus pritaikytą šviestuvą erdvei suteiksite gyvumo, o kambariuose galėsite išskirti tam tikras mini zonas, pagal kurias kiekvienas jų kampelis turės vis kitokią paskirtį. Kaip toršerus pritaikyti interjere?

Toršerai nepasižymi intensyvia šviesa, todėl rinkdamiesi namų apšvietimo sistemą, stipresnio srauto šviesos skleidimą patikėkite lubiniams, sieniniams ir kitiems didesnės aprėpties šviestuvams. Toršerus galima naudoti šalia pagrindinių, erdvę centruojančių baldų, tokių kaip lova, sofa, krėslas ir pan. Dvigubas lempas turintys toršerai puikiai tiks mėgstantiems daug skaityti: taip galėsite vieną lempą naudoti tuomet, kai norite jaukumo ir poilsio akims, o dvigubą – kuomet būsite pasiruošę kibti į mėgstamiausios knygos puslapius.

Toršerai puikiai tiks ir miegamuosiuose, kur žmonės paprastai nori sukurti malonią, raminančią prieblandą. Tokiais atvejais šio apšvietimo pilnai pakanka tam, kad galėtumėte mėgautis poilsiu. Žinoma, jei lovoje ketinate užsiimti kitomis, ryškesnės šviesos reikalaujančiomis veiklomis, toršerus teks iškeisti į pagrindinį apšvietimą arba juos derinti tarpusavyje.

Interjere populiariausi pasteliniai, rusvų, baltų, rausvų atspalvių toršerai. Kuriant kiek labiau modernų, ryškesnį dizainą, nebijoma eksperimentuoti ir su labiau iššaukiančiais atspalviais, tokiais kaip raudonas, mėlynas ir pan. Klasikiniame interjere dažniau naudojami toršerai su gaubtais, įvairiais raštais, įmantrių formų kojelėmis. Tačiau šiuo metu žmonės vis dažniau renkasi ir geometrines figūras menančius, nestandartinių formų šviestuvus su išskirtinėmis šviesos instaliacijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *