Stovyklavimo reikmenys karpio žvejybai

Keliaujant gaudyti karpio, pirmiausia, žinoma, reikia geros karpinės meškerės. Tačiau taip pat reikia nusiteikti ir ilgesniam buvimui gamtoje, todėl vien meškerės nepakaks.

Žvejybos reikmenys karpiams gaudyti

Karpių meškerėsTaigi, visų pirma, jums svarbu bus žvejybos reikmenys, iš kurių, tikrai atkreipsite dėmesį į tokius dalykus kaip gera trumpa arba ilga karpinė meškerė, ritė, valas, atsarginiai kabliukai. Karpiams pašerti galbūt įsigysite geresnio pašaro – tuomet smagiai nusiteikę karpiai kibs ant jauko pasiruošę praryti dar vien skanų kąsnelį. Aišku, reikės ir specialaus stovo karpio žvejybai. Patyrę žvejai vežasi paprastai net kelis žvejybos komplektus. Kelias meškeres, jų stovus, kabliukus ir pan. Visa tai galiausiai tampa jiems itin patogiu būdu žvejoti, kadangi vienu metu galima užmesti kelias meškeres ir bandyti prisivilioti daugiau žuvų vienu metu. Labai retai taip nutinka, kad užkimba net keli karpiai vienu metu, nors yra tokių žvejų, kurie papasakotų savo istoriją būtent apie tokius atvejus.

Stovyklavimo reikmenys

Stovyklauti ruošiantis gaudyti karpių reikia, galima sakyti, tiesiog lietuviškai. Pasiruošti normaliai lietuviškai stovyklai, buvimui gamtoje. Veikiausiai būsite kažkur pamiškėje prie ežero ar upės, rasite tokią vietą ne tik kur kibtų karpis, bet ir kur patiems būtų malonu leisti laiką. Visgi, gaudydami žuvis daug laiko praleisite tiesiog stovėdami ant kranto.

Taigi, pirmiausia reikės pasirūpinti žvejo apranga: kepure, guminiais ilgais batais (arba jeigu šilta – šlepetėmis), kelnėmis ir liemene su kišenėmis, patogia maikute. Viskas turės būti kumufliažinių, gamtos spalvų. Atsistoję su ryškia rožine maike, kažin ar pagausite karpį, nes jį nubaidys tokios spalvos.

Tuomet – jūsų nakvynės zona. Priklausomai nuo to, ar atvažiavote į žvejybą vienas ir su draugais, ar atostogaujate su šeima, priklausys ir komforto lygis. Vieniems žvejams pakaks paprastos patogios palapinės. Atvykus stovyklauti su šeima: prireiks erdvesnės palapinės, galbūt kemperio, patogesnių miegmaišių, daug geriamo vandens, minkštų kilimėlių arba pripučiamų čiužinių ir pan. Visa tai galės būti jūsų ir šeimos susitarimas, kad jums vienam netektų statyti visų palapinių.

Galiausiai, gamtoje tikriausiai norėsit ir pagaminti pagautą karpį. Juk šviežia žuvis – skaniausia. Taigi, reikės turėti visus įrankius darinėjimui, turėti pasiruošus tam indus ir aišku specialų puodą, kurį galėsite dėti ant laužo. Kai kas naudoja dujų balionėlius, ant kurių ir verda puodą. Čia jūsų teisė rinktis, kiek norite komforto, o kiek norisi labiau pajusti tikrą gamtos ri žvejybos dvasią.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *