Stereotipai apie skardinę stogo dangą

Skardinis stogasŠiltuoju metų laiku – vasarą ar pavasarį – geriausias metas keisti savo namo stogą. Šiandien kiekvienas žmogus turi nemažą pasrinkimą stogo dangos medžiagose. Pastaraisiais metais, anot specialistų, viena populiariausių ne tik mūsų šalyje, bet ir svetur – tai skardinė stogo danga. Ilgą laiką vengta ir apipinta stereotipais šiandien ji vėl yra stogo dangų paklausos viršūnėje.

Sugriauti stereotipai

Nemažą laiką buvo abejojama skardinės dangos funkcionalumu ir buvo tikima, kad šios dangos pasirinkimas suteikia daugiau trūkumų nei privalumų. Kaip ir visur, stereotipai nesusikuria iš niekur ir dalis jų turi tiesos, todėl negalime ginčytis, kad buvę stereotipai nebuvo bent iš dalies teisingi. Mūsų tikslas ne paneigti, jog egzistuojantys stereotipai yra melas, o įrodyti, kad tobulėjančios technologijos, medžiagų pritaikymas ir gamyba šiandien jau nebesuteikia jokio pagrindo toliau vešėti stereotipams.

Vienas populiariausių stereotipų kritikavo skardinės dangos triukšmo sukėlimą esant prastoms oro sąlygoms ir lietui. Be abejo, skardinė stogo danga sustiprina lietaus garsus dėl savo medžiagos savybių ir skambumo, tačiau reikėtų atsižvelgti į keletą dalykų, kurie šiandien ryžtingai gali rasti argumentuotą atsaką stereotipui. Ne tik skardinė, bet ir visos kitos dangos nėra 100 procentų atsparios garsui, todėl triukšmas lietingomis dienomis yra neišvengiamas. Tačiau šiandien tikriausiai nė vienas nė nepagalvoja apie stogo dengimą be jo apšiltinimo. Ar galite įsivaizduoti stogą, kuris yra visiškai „plikas“ ir neapšiltintas tokioje šalyje, kaip Lietuva, kurioje didžiąją dalį metų vyrauja vėsūs orai? Mat apšiltinimas ir nauji dangos gamybos sprendimai maksmimaliai sumažina triukšmą. Tačiau jei net ir tokiu atveju Jums triukšmas yra itin įkyrus, visuomet galime pasiūlyti triukšmo izoliacijos paslaugas.

Sekantis stereotipas kritikuoja skardinės dangos savybes rūdyti. Šis stereotipas atėjo dar nuo senų laiko, tačiau šiandien jokio pagrindo jam nebeliko. Mat tobulėjant gamybos technikoms, įvairioms medžiagų atsparumo funkcijų technologijoms skardinė stogo danga šiandien yra ilgaamžė ir visiškai nerūdijančio paviršiaus. Rūdys gali būti randamos tik tose vietose, kur skarda buvo pjaunama, sukami varžtai ar gręžta. Tačiau tai yra ne pačios dangos savybės, o meistrų nekokybiškas darbas ir kompetencijos trūkumas dirbant su skirtingomis medžiagomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *