Koks yra šilumos siurbliai oras oras veikimo principas?

Tai viena iš moderniausių bei inovatyviausių technologijų šiai dienai. Nors ji naudojama jau ne vienerius metus, tačiau mūsų šalyje tokie įrenginiai dar yra pakankama naujovė. Tačiau ji jau spėjo išpopuliarėti dėl savo akivaizdžių privalumų, kuriuos ir suteikia unikalus veikimo mechanizmas. Nors ji nėra labai sudėtingas, bet pasižymi tam tikru išskirtinumu. Kadangi šildymui naudojamas aplinkos oras, kuris jau turi sukaupęs kažkiek šilumos. Tačiau prieš patekdamas į namų vidų ji dar susiduria su iškeliaujančiu oro srautu. Ir būtent tuomet įvyksta šilumos mainai tarp šių dviejų oro srovių. Kas užtikrina, jog naujam oro srautui bus natūraliai perduota jau sugeneruota šiluma. Todėl ir energijos jį šildyti reikės žymiai mažiau.

Nuo ko priklauso tokio šildymo efektyvumas?

Labiausiai tam įtakos turės aplinkos temperatūra. Kadangi kuo ji šiltesnė, tuo mažiau pašildyti teks ir atkeliaujantį orą. O tai reiškia, kad tam reikės ir gerokai mažiau elektros energijos. Būtent tuo paremtas ir pats silumos siurbliai oras oras veikimo principas. Tačiau net ir pačiomis šalčiausiomis dienomis nebūtų teisinga sakyti, jog ši sistema veiks neefektyviai. Kadangi ji galės puikiai atlikti savo funkciją, tik tam prireiks daugiau resursų. Bet tokių ypatingai šaltų dienų metuose pasitaiko pakankamai nedaug. Būtent todėl bendrai vertinant šie įrenginiai laikomi vienu iš ekonomiškiausių pasirinkimų.

Ar galima dar kažkaip sutaupyti?

Tai tikrai aktualus klausimas, kadangi daugelis norėtų išleisti mažiau. Nepaisant to, jog toks variantas ir taip yra vienas iš pigiausių šildymo būdų. Ir tą lemia unikalus šilumos siurbliai oras oras veikimo principas. O norint sumažinti išlaidas dar labiau reikėtų pagalvoti apie pigesnę elektros energiją, kadangi būtent ji naudojama šildymui. Ką nesunkiai galima būtų padaryti įsirengus nuosavą elektrinę. Ir daugelis žmonių naudojasi tokia galimybe. Kadangi tai leidžia ne tik sumažinti šildymo išlaidas, bet ir aplamai išleisti mažiau elektros energijai, kuri naudojama buityje pakankamai plačiai. O kartu tai bus ne tik ekonomiškas, bet ir ekologiškas pasirinkimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *