Kaip pasirinkti saulės parką saulės elektrinei įsigyti?

Norint naudotis tvaria elektros energija, galimybės įsirengti nuosavą saulės elektrinę yra ne visuomet. Neturintiems tam tinkamos vietos ar nenorintiems rūpintis nuosavos saulės elektrinės priežiūra, geriausias pasirinkimas yra saulės parkai. Įsigijus juose dalį saulės elektrinės, pagaminama elektros energija gali būti naudojama nepriklausomai nuo atstumo tarp saulės parko ir objekto. Besidomint šia alternatyva dažnai kyla klausimas, kaip pasirinkti saulės parką. Priimant sprendimą rekomenduojama vadovautis šiais kriterijais.

Saulės parko valdytojas

Vienas svarbiausių rodiklių, į kurį turite atkreipti dėmesį, yra saulės parko valdytojo patikimumas. Rinkitės tas įmones, kurios ne pirmus metus vykdo veiklą bei pasižymi geromis rekomendacijomis ir atsiliepimais. Taip pat nesidrovėkite susisiekti ir pasikonsultuoti, išsiaiškinti jums rūpimus klausimus. Profesionaliai dirbantys valdytojai turės atsakymus į visus klausimus ir mielai į juos atsakys.

Kaina

Norint sužinoti saulės elektrinės įsigijimo kainą, reikia kreiptis į valdytojus, kuriems priklauso saulės parkai. Kiekviena įmonė turi savo kainodarą, todėl pasikonsultavus su įmonės atstovais ir aptarus ketinamos įsigyti saulės elektrinės galią jums bus pateiktas kainos pasiūlymas. Beje, lyginant kainas nepamirškite palyginti ir kas metus mokamo priežiūros mokesčio.

Sutartis

Kaip ir prieš pasirašant bet kurią kitą sutartį, atidžiai perskaitykite visas sąlygas. Sutartyje turi būti nurodytos ne tik tokios pagrindinės sąlygos kaip įsigyjamos saulės elektrinės galia, kaina, bet ir valdytojo, kuriam priklauso saulės parkai įsipareigojimai bei kita svarbi informacija. Jei kuris nors iš sutarties punktų kelia abejonių, pasikonsultuokite su saulės parko valdytojais ir išsiaiškinkite iškilusius klausimus.

Patogumas

Nors dauguma valdytojų, kuriems priklauso saulės parkai siūlo palankias pirkėjams sąlygas, tačiau atkreipkite dėmesį ne vien į sutarties punktus, bet ir į visą įsigijimo proceso bei tolimesnės eigos patogumą. Gerai išvystę visą sistemą pardavėjai suteikia galimybę įsigyti saulės elektrinę internetu, po pirkimo atsiunčia sukurtos asmeninės paskyros duomenis, kurioje galima matyti visą su saulės elektrine susijusią informaciją ir pan.

Vadovaudamiesi šiais kriterijais lengvai išsirinksite geriausią variantą. Na, o kalbant apie atstumus, galite rinktis iš visų Lietuvoje esančių saulės parkų. Tai, kad saulės parke įsigyta saulės elektrinė gali būti nutolusi kad ir 300 km nuo jūsų namų, yra viena iš priežasčių, kodėl saulės parkai šiandien ne mažiau vertinami nei saulės elektrinė ant namo stogo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *