Saulės elektrinės sulaukia vis didesnio populiarumo

Didžioji dalis buityje naudojamų prietaisų naudoja elektrą, tad nieko keisto, kad suvartojamos elektros kiekiai kiekvienais metais tampa vis didesni. Dažnas vartotojas pasvarsto apie galimybę sumažinti elektros energijos suvartojimo išlaidas, tad nieko nuostabaus, kad saulės elektrinės tampa tikrai populiariu pasirinkimu. Nors neretai yra manoma, kad Lietuvoje saulės kiekis nėra pakankamas elektros energijos generavimui, tačiau tai tikrai nėra tiesa: pavyzdžiui, Danijoje ir Vokietijoje saulėtų dienų skaičius yra labai panašus kaip ir mūsų šalyje, tačiau šiose valstybėse saulės elektrinės yra gerokai populiaresnės nei Lietuvoje.

Plačiau apie saulės elektrines skaitykite Solet svetainėje.

Kada saulės elektrinės atsipirks?

Nors elektros generavimas naudojant saulės energiją atrodo labai patraukliai, tačiau dažnas vartotojas kelia klausimą, ar tikrai verta investuoti į būtent tokį sprendimą. Neretai yra dvejojama, ar saulės elektrinės tikrai atsipirks, ir svarstoma, kiek metų turėtų praeiti, kol galiausiai elektros energija taptų visiškai nemokama. Nors vienareikšmiškai pasakyti, kiek laiko tai truks, paprasčiausiai neįmanoma, tačiau dažniausiai saulės baterijos atsiperka per maždaug dešimtmetį. Žinoma, tai visuomet priklauso nuo konkrečios pasirinktos saulės elektrinės bei nuo kitų veiksnių, tad pasitarę su specialistais tikrai galėsite gauti atsakymus į jums kylančius klausimus.

Kur geriausia statyti saulės elektrinę?

Šiandien saulės baterijos dažniausiai yra montuojamos ant pastatų stogų, tačiau šie įrenginiai taip pat gali būti montuojami ir ant žemės. Teigiama, kad kuo saulės elektrinė yra žemesnė, tuo didesnis jos efektyvumas, todėl pravartu pasvarstyti apie saulės elektrinių įrengimą ne vien tik ant pastatų stogų, bet taip pat ir plyname lauke. Elektros gamyba yra efektyviausia tuomet, kada jos moduliai yra apšviesti tolygiai. Didelį dėmesį vertėtų skirti tam, ar dienos metu ant modulių krinta šešėliai, ar saulės šviesos neužstoja medžiai ar pastato konstrukcijos dalys, ir t.t.

Ar saulės elektrinės reikalauja ypatingos priežiūros?

Neretai yra baiminamasi, kad saulės elektrinės gali pareikalauti pernelyg sudėtingos priežiūros, tačiau tikrai nėra jokio reikalo nuogąstauti. Dulkes ir žiedadulkes, patenkančias ant saulės elektrinės paviršiaus, gana efektyviai nuplauna lietus, tačiau didesnio dėmesio pareikalaus paukščių apdergtų modulių priežiūra. Bene geriausias sprendimas prižiūrint saulės baterijas – aukšto slėgio plovimo įrenginių naudojimas. Tokia įranga padeda ganėtinai greitai ir efektyviai nuplauti saulės baterijas, todėl tam jums tikrai neteks paskirti pernelyg daug laiko. Taip pat palanku ir tai, kad saulės elektrinėms gamintojai teikia ilgametę garantiją, todėl toks pasirinkimas tikrai gali puikiai pasiteisinti.

https://www.solet.lt/technics/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *