Pramoga – kvepalų pasirinkimas

KvepalaiNors pasikvėpinti bent kažkiek mėgstame visi, tačiau kartais per gyvenimą taip ir neįvardiname, kokie mūsų mėgstamiausi kvepalai, kuo mums labiausiai patinka kvepėti, o kokių kvapų iš tikrųjų nekenčiame. Taigi, jeigu norite atsakyti sau į tokius klausimus, pirmiau turėtumėte pasidaryti tikrą kvepalų uostymo bei testavimo maratoną. Tada susidarysite bendrą vaizdą apie kvepalų rūšis bei kvapus, galėsite išsirinkti mėgstamus.

Nusiprauskite odą

Kadangi kvepalai geriausiai jausis ant jūsų odos, tai pirmiausiai ją švariai nuprauskite. Nereikia, kad kvepalų kvapas maišytųsi su jūsų kūno aromatais, o gal kosmetika, buvusia ant kūno anksčiau. Čia dėl to reikėtų nekartoti klaidos ir nesiprausti kūno kokias nors labai kvepiančiais skysčiais: losjonais, šampūnais ar muilais. Kvepalų testavimui pasistenkite visiškai viską nusiprausti be kvapų, taip pat ir galvą išprausti be jų, kad būtumėte asmuo, neskleidžiantis jokio kvapo. O tada jau bus galima pradėti testuoti.

Testuokite panašios grupės kvepalus

Paprastai kvepalai būna arba gana panašūs, arba labai skirtingi. Įsivaizduokite, kad testuojate trijų vaisių (obuolio, apelsino ir abrikoso) kvepalus bei testuojate aštraus kvapo (pipirų, mėtų ir šalavijo) kvepalus. Jie iškart labai skirsis. Jeigu kiekvienoje kombinacijoje pakeisite tik po vieną komponentą, tarkime, vietoje abrikoso įdėsite arbūzą, niekas per daug nepasikeis. Tad testuoti reikėtų kvepalų grupes, kurios yra panašios, jas tarpusavy lyginant. Todėl jums reikėtų uostyti kvepalus, kurių sudėtis yra obuolys, apelsinas bei abrikosas, su kvepalais, kurių sudėtis yra obuolys, apelsinas bei arbūzas. Tada, kai kvepalai turi tik nedidelius skirtumus, galėsite iš kiekvienos jų kategorijos išsirinkti labiausiai kvepiančius ir mėgstamus. Na, o kai tai padarysite, galėsite jau ir lyginti kiekvienos grupės „geriausius“ išrinktus kvapus. Turėkite limitą – jūsų kvapo jutikliai nepajėgs per vieną dieną ištestuoti visų kvepalų. Vienu metu mes galėsime paeiliui pauostyti tik kokius tris – keturis kvapus, o paskui viskas susipins. Taigi, šis tyrimas pareikalaus laiko.

Testuokite ant popierėlio

Testuokite ant odos, bet nepamirškite ir popierėlio. Jeigu testuojate ant odos, ją reikėtų vis nuplauti. O ant popierėlių išsisaugokite labiausiai patikusius grupės kvepalus, kad visada atmintumėte. Verta turėti tam tikrą savo „kvepalų atmintinę“, kur saugotumėte skirtingus kvapus su pavadinimais ir sudėtimi. Tuomet ir internetu bet kada galėsite nusipirkti vien tik paskaitę sudėtis ir sutikrinus su asmenine kvepalų biblioteka, bei nustačius, kurie kvapai pagal aprašymus jums turėtų tikti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *