7 įpročiai prieš miegą

Pradėkite nusiraminti likus valandai iki miego

Patalynės komplektaiPirmasis žingsnis į atpalaiduojantį miego ritualą – nusiraminti likus valandai iki planuojamo miego laiko. Tai padės jums atsikratyti streso ir nerimo, kurį sukėlė dienos veikla. Tai taip pat padės atsikratyti neigiamų minčių, kurias galite turėti apie anksčiau dieną nutikusius dalykus. Prieš eidami miegoti pabandykite atsipalaiduoti – išsimaudykite šiltoje vonioje, paskaitykite knygą, pamedituokite, rašykite dienoraštį ar užsiimkite kita veikla, kuri padeda atsipalaiduoti prieš miegą. Patalynės komplektai už gerą kainą.

Prieš miegą venkite ekranų

Telefono ir kompiuterio skleidžiama mėlyna šviesa gali apgauti jūsų kūną ir priversti jį manyti, kad yra diena, o tai gali paveikti jūsų miego režimą ir neleisti jums užmigti. Todėl svarbu bent valandą prieš miegą nežiūrėti į telefoną, planšetę ar kompiuterį. Jei prieš miegą būtinai turite žiūrėti į ekraną, savo įrenginiuose galite įdiegti mėlynos šviesos filtrą. Taip pat gali padėti mėlyną šviesą blokuojančios programėlės ir mėlyną šviesą blokuojantys akiniai. Jei prieš eidami miegoti turite paskutinę minutę išsiųsti el. laišką, apsvarstykite galimybę jį parašyti ranka. Įrodyta, kad rašymas ranka mažina budrumą ir didina atsipalaidavimą.

Turėkite miego režimą

Prieš miegą turėdami rutiną, kuri padeda nurimti, puikiai paruošite savo kūną atsipalaiduoti ir užmigti. Prieš miegą įprasta tvarka gali skirtis priklausomai nuo žmogaus ir gali apimti bet ką, kas padeda jums nusiteikti miegui. Prieš miegą gali būti paprasčiausia klausytis ramios muzikos arba skaityti knygą prieš išjungiant šviesą. Nors miego režimas gali būti skirtingas, dauguma žmonių mano, kad miego režimas padeda atsipalaiduoti ir tinkamai nusiteikti miegui. Jei dar neturite įprasto miego režimo, verta pradėti jį taikyti.

Kiekvieną vakarą eikite miegoti tuo pačiu metu

Jūsų kūnas turi vidinį laikrodį, vadinamą cirkadiniu ritmu. Jis nurodo, kada miegoti, kada prabusti, ir netgi veikia jūsų nuotaiką visą dieną. Ėjimas miegoti kas vakarą tuo pačiu metu padeda jūsų organizmui įeiti į reguliarų miego ciklą. Jei jums sunku pakankamai išsimiegoti arba rytais pabundate per anksti, pabandykite kas vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu ir taip padėsite organizmui įjungti reguliarų miego ciklą. Taip pat svarbu kasdien keltis tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais, kad kompensuotumėte savaitgaliais prarastą miegą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *