Verslo pardavimų statistika Lietuvoje

Tikslios statistikos apie verslo ir verslo įmonių pardavimus Lietuvoje gauti neįmanoma. Pasiremdami viešai prieinama, bet ne oficialiai nepatvirtinta statistika, mes galime padaryti tik apytikslę analizę apie Lietuvoje parduodamus verslus, kokios kategorijoms jie priklauso, kokiuose miestuose yra registruotos parduodamo verslo įmonės. Detalesnė analizė leistų padaryti ir įvertinti ir verslo pardavimų kainas, išvesti jų vidurkius. Bet tai nėra šio rašinio tema. Šiame rašinyje – keli reikšmingi statistiniai faktai apie verslo pardavimus Lietuvoje.

Daugiausia parduodamų verslų – Vilniuje

Parduodu versląNiekas nenustebs išgirdęs, kad dažniausiai verslai parduodami Lietuvos sostinėje. Jei atliksime viešai prieinamų verslo pardavimų skelbimų ir projektų analizę, tai skaičiai tą labai aiškiai parodys. Apsilankykite bet kuriame verslo skelbimų puslapyje, pažiūrėkite kuriam miestui verslo pardavimas yra priskirtas arba kuriame mieste yra registruota parduodama įmonė ir pamatysite, kad apie pusę (kartais daugiau, kartais mažiau) tų, kas parduoda verslą, savo veiklą vykdo arba yra įregistravę Vilniuje.

Kodėl tai neturėtų kelti nuostabos? Visos pagrindinės Lietuvos valstybės ir verslo institucijos, taip pat svarbiausių verslo įstaigų (bankų, verslo inkubatorių ir t.t.) būstinės yra būtent mūsų sostinėje. Todėl norint išgauti maksimalią naudą iš verslo aplinkos, daugelis keliasi į Vilnių – visų pirma darbui, bet taip pat ir verslo steigimui. Taip yra sukuriama maksimali verslo ar įmonės įsteigimo vertė dėl institucinės ir verslo aplinkos.

Vis dažniau verslai parduodami be įmonės

Verslas nuo įmonės vis dar yra sunkiai atsiejamas. Bet tai jau po truputį tampa praeitimi. Dabar įsteigti verslą neįkuriant įmonės yra labai paprasta. Tai įgalina internetas, nes pradėti komercinę veiklą internete – juokų darbas. Domeno registracijas, svetainės talpinimas ir gera idėja – tai gali būti viskas, ko reikia norint pradėti komerciškai sėkmingą verslą. Įmonė tam nėra būtina. O jei veiklą reikės kažkaip įteisinti ir mokėti mokesčius už gaunamą pelną, individualios veiklos pažymėjimas ar verslo liudijimas gali būti viskas, ko reikia. O tuomet parduoti verslą jau bus galima ir atskirai, be įmonės, be pažymos ir be verslo liudijimo, nes užteks tik perleisti komerciškai aktyvų ir veikloje naudojamą turtą.

Gali būti parduodamos ir įmonės, be verslo. Toks įmonių pardavimas – kita aptarto medalio pusė, kai parduodama tik formaliai įsteigta struktūra, be ne komercinė veikla. Dažniausiai parduodamos UAB (uždaros akcinės bendrovės). Rečiau – MB (mažosios bendrijos).

Verslas internete vis dažniau atsiduria pasiūloje

Net neatlikus konkrečios analizės, plika akimi galima matyti, kad auga (ir augs) verslo internete pasiūla. Tai – toks verslas, kurį paprasčiausia pradėti, vykdyti ir galiausiai taip pat paprasčiausia parduoti. Labai dažnai tai yra smulkūs projektai, todėl yra paklausūs tarp žmonių, kurie nenori per daug įsipareigoti ar nori verslo su dideliu potencialu.

Detalesnės analizės ir daugiau duomenų apie verslą, jo pardavimus ir susijusią statistiką galite bandyti ieškoti Lietuvos statistikos departamento svetainėje.

Viena mintis apie „Verslo pardavimų statistika Lietuvoje“

  1. Manau, kad idėja atskirti įmonę nuo verslo ir atvirkščiai yra gera praktika. Juk kaina , kurią mokėtume už abu būtų dvigubai didesnė, tad jei galima įsigyti jau išvystytą komercinę veiklą, o pačią struktūrą galima pasirinkti pačiam – kodėl ne?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *