Kaip rasti geriausią monitorių žaidimams

Tiems, kurie mėgsta „geiminti“ arba planuoja įsigyti tam skirtą įrangą, reikia ir geriausio monitoriaus. Įvairūs techniniai parametrai nusako, kiek geras monitorius bus žaidimams. Čia, skirtingai nei kitiems poreikiams, estetika bei dizaino sprendimai turi mažiau įtakos. Svarbu, kad monitorius galėtų kuo greičiau reaguoti į žaidėjo atliekamus veiksmus bei atkurtų pačios aukščiausios kokybės vaizdą bei kadrų dažnį. Taigi, pasidalinsime keletu patarimų, kurie leis greičiau ir be didelio vargo rasti geriausią kompiuterio monitorių žaidimams.

Rezoliucija ar kadrų dažnis?

Dažniausiai bus sunku rasti 144Hz kadrų dažnio 6 ar 8K raiškos monitorių. O jeigu ir pavyks, už jį mokėsite tūkstančius. Jei galite sau tai leisti, aušinti burnos apie kitus patarimus, turbūt, neverta. Tačiau tiems, kurie turi apsvarstyti išlaidas, dažniausiai teks rinktis tarp super aukštos rezoliucijos bei kadrų dažnio.

Jeigu pasižiūrėtume į plačią monitorių pasiūlą turinčią parduotuvę –https://www.varle.lt/monitoriai/ pamatysite, kad du dažniausi standartiniai parametrai yra:

  • 1920×1080 (FULL HD 1080p) skiriamoji geba bei bent 60Hz (o neretai ir 144Hz) dažnis;
  • 2560×1440 maksimali rezoliucija bei 60Hz dažnis;
  • Kitos, pvz 4K UHD rezoliucijos (3840×2160) su ne didesniu nei 60Hz dažniu;

MonitoriaiGeresnės rezoliucijos pasirinkimas labiau pasiteisina tada, kai žaidžiate vieno žaidėjo žaidimus, o ne pirmo asmens šaudykles ar daugelio žaidėjų žaidimus. Pastarųjų atveju galima išgyventi ir su „kuklesne“ FULL HD rezoliucija, tačiau svarbus reakcijos greitis (milisekundės) bei kadrų dažnis.

Kalbant apie reakcijos greitį, jam dėmesį skirkite tik, jeigu jus domina labai rimtas geiminimas. T.y., jeigu žaidžiate aukštesniame lygyje, kone profesionaliai arba labai rimtai į tai žiūrite ir jums svarbu kuo sklandesnė žaidimų patirtis.

Įstrižainė?

Widescreen ekranas atrodo kaip pats geriausias pasirinkimas daugeliu atveju, visgi ne visada. Puikų reakcijos greitį turintys plačiaekraniai monitoriai kainuoja bent 20-30 procentų daugiau už paprastus.

Kalbant apie įstrižainės dydį, 24, 25 ar net 27 coliai yra populiariausi sprendimai žaidimams. Mažesni ekranai geriau tiks ten, kur labiau ribotas plotis ir vieta.

Lenkti monitoriai labiausiai tinka žaidžiantiems iš kiek toliau bei norintiems maksimalios imersijos (įsitraukimo). Na, o gal verta pasvarstyti ir apie du ar net tris monitorius? Tokiu atveju verta pirkti tik tokius pačius, kad nebūtų skirtumų, trukdančių žaidimams.

O gal žaisite per televizorių?

Patogiai atsilošiate ant sofos, įsijungiate žaidimą ir atsipalaiduojate per didelį ir raiškų televizoriaus ekraną žaisdami mėgiamą žaidimą. Skamba smagiai? Žaismas per televizoriaus ekraną turi keletą privalumų. Visų pirma – nereikia papildomai pirkti monitoriaus. Jeigu namuose yra televizorius, jis gali tarnauti kaip aukštos raiškos, didelis, tačiau ne itin greitą reakciją turintis ekranas.

Be abejo, tas lėtas reakcijos greitis neleis būti aukščiausio lygio žaidėju per Counter Strike ar League of Legends, tačiau ramią partiją per Fifa, NBA arba kitą neintensyvų žaidimą tikrai pavyks sužaisti.

Papildomi patarimai

  • Ieškokite ekrano su kuo plonesniais kraštais (bezels). Taip bus daug lengviau įsitraukti į žaidimą, o pats ekranas atrodys moderniau, prisitaikys prie bet kokio interjero (jei tai svarbu).;
  • Nepamirškite, kad brangesnius variantus galite įsigyti išsimokėtinai;
  • Pasirūpinkite montavimu. Paruoškite vietą montuojamam monitoriui arba įsigykite reikalingus tvirtinimus prieš pirkimą.;
  • 3D pritaikymas (jeigu jums tai svarbu, atkreipkite dėmesį);
  • Jeigu esate profesionalus žaidėjas arba norite tokiu būti, ieškokite lengvesnio monitoriaus, kad būtų lengva jį transportuoti į renginius.

Parengta pagal: varle.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *