Kuo svarbus vidaus auditas?

Organizuojant įmonės veiklą įprasta, kad siekiama užsibrėžtų tikslų, todėl tampa reikalinga matyti, kur yra rizikos ar, kur yra progresas. Tam pasitarnauja įmonės vidaus auditas. Reikia paminėti, kad toks auditas yra privalomas tam tikrose įstaigose, tačiau tiems, kuriems tai nėra privaloma, tai reikėtų tai atlikti savanoriškai.

Audito profesionalaiŠiuo metu mūsų šalyje vidaus audito atlikimas yra privalomas tik tam tikroms institucijoms. Taigi, tai yra privaloma atlikti viešajame sektoriuje, finansų sektoriuje ir biržose, kuriose prekiaujama vertybiniais popieriais. Visose kitose t.y. privataus kapitalo įmonėse tai nėra privalomas veiksmas. Galima tik pasakyti, kad tai paliekama spręsti individualiai. Ar įmonė pasirinks turėti vidinio audito galimybę priklauso nuo įmonės vadovų. Reikia gerai pagalvoti ar jums tai naudinga. Tai ar vadovai pasirenka vidaus auditą, priklauso nuo to, kaip jie suvokia galimas rizikas ar apgaules, kaip supranta vidaus kontrolės spragų nustatymą ir to svarbą bei daugelis kitų veiksnių gali turėti tam įtakos.

Norint suprasti audito prasmę, reikia žinoti, kad audito užduotis nėra bausti ar pamatyti, kur padaryti pažeidimai, bet įvertinti ar visi veiksmai, kurie vyksta įmonėje yra tinkamai organizuojami, kad būtų pasiekti užsibrėžti tikslai. Tai leidžia pamatyti ar finansiniai duomenys, kurie yra pateikti atitinka realybę. Taip pat leidžia įsitikinti, kad viskas atitinka nustatytas normas ir taisykles. Dar reikia paminėti ir kitą svarbią tokio audito galimybę. Galima numatyti pasekmes, kurios gali įvykti, jei nebus imtasi tam tikrų priemonių. Laiku tai nustačius galima išvengti daugybės problemų.

Šiuolaikiniai vadovai keičiasi ir supranta svarbą kiekvieno veiksmo, kuris tik leidžia vertinti situaciją nešališkai bei laiku priimti tinkamus sprendimus, kurie bus geri įmonei. Dėl šios priežasties vis daugiau vadovų, mano, kad vidaus auditas, nors ir neprivalomas, tačiau būtinas. Norint gerų veiklos rezultatų vadovai nori reguliariai atlikti vidaus auditą. Tai jiems leidžia stebėti įmonės veiklą ir laiku priimti reikiamus sprendimus, kad ateityje įmonė taptų sėkminga.

Šiuo metu labai populiaru samdyti buhalterinių paslaugų įmonę, kuri teikia ir audito paslaugas. Tai leidžia greitai rasti tinkamus tokios paslaugos teikėjus. Svarbu tik kreiptis ten, kur dirba profesionalūs specialistai, kurie turi pakankamai ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių. Tai bus didžiulė nauda įmonei. Neverta taupyti vidaus audito atlikimui. Šių paslaugų suteikta nauda greitai atsiperka ir suprantama, kokios tai svarbios paslaugos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *