Ką reikia žinoti apie pakuotes?

Šiuolaikinė pakuočių gamyba sparčiai žengia į priekį ir dabartinė jų gamyba nežada mažėti. Tinkama pakuotė reikalinga daugelyje sričių pradedant paprastais namų ūkiais ir baigiant didelėmis pramonės gamyklomis. Ką reikia žinoti apie pakuotę?

PakuotėsPakuotė gaminama iš kartono. Galima tokią gamybą suskirstyti į dvi pagrindines stambias grupes. Pirmajai priklauso gofruotas popierius, o antrajai priklauso lygus popierius. Reikia žinoti ir apie pagrindinius jų skirtumas bei ypatumus. Gofruotas kartonas turi ypatingą konstrukciją. Jis yra labai lengvas, tačiau pasižymi labai dideliu tvirtumu ir atsparumu. Be to, jis ir lengvai apdirbamas. Gofruotas kartonas labiausiai paplitęs pakavimo industrijoje. Tuo tarpu lygus kartonas nepasižymi ypatingu tvirtumu, tačiau jis pasižymi geresniu estetiniu vaizdu. Dėl šių jo savybių, jis daugiau naudojamas pakuočių gamyboje.

Gofruotas kartonas turi skirtingus storius, kurie žymimi tam tikromis raidėmis. Pavyzdžiui, 3 sluoksnių kartonas žymimas B, C ir E raidėmis, o 5 sluoksnių kartonas žymimas EE, BB, EC ir pan. Kuo storesnis kartono sluoksnis, tuo sunkesnius daiktus galima į tokią pakuotę pakuoti. Renkantis tinkamo storio kartoną, reikia rinktis atitinkamai pagal pakuotės turinį. Tuo tarpu lygaus kartono savybės sužinomos pagal poprieriaus rūšį ir gramus, pavyzdžiui kreidinis kartonas turintis 250 g/m2. Skiriasi ir spalvos. Jeigu rinksitės gofruotą kartoną, tai jo spalva dažniausiai būna ruda. Žinoma, jei reikia, tai jis gali būti dažomas balta ar kita pasirinkta spalva. Lygus kartonas gaminamas įvairių spalvų ir jo pasirinkimas čia yra gausesnis.

Dažnai klausiama, kuris pasirinkimas pigesnis, tačiau atsakyti, kas pigiau negalima. Tinkama pakuotė leidžia užtikrinti, kad visas pakuotės turinys bus saugus, o tai reiškia ne ką kitą, o tai, kad pakuotė turi būti parinkta atsižvelgiant į tai, kas bus toje pakuotėje. Šiuolaikinė pakuočių gamyba leidžia gabenti įvairių dydžių ir svorių daiktus, todėl rinktis pakuotę reikia pagal tai, kas bus jos viduje. Kuo sunkesnis daiktas, tuo tvirtesnės pakuotės reikia, o tai reiškia, kad reikia rinktis gofruotą kartoną ir jo pakuotės gaminius. Jei norite pakuoti paprastus nesunkius daiktus, tai galima rinktis lygų kartoną ir jo gaminius. Taip pat reikia atsiminti, kad kartonai, nesvarbu ar jie gofruoti, ar jie lygūs, bet jie turi skirtingus storius ir gali būti tinkami skirtingų svorių daiktams. Apie tai informuoja ant pakuotės esanti gamintojo informacija, kuria reikia vadovautis, kai renkatės tinkamą pakuotę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *