Kokie metalo apdirbimo įrankiai naudojami pramonėje

Toje pramonėje, kurioje kažkas daroma su metalu, visuomet naudojami ir metalo apdirbimo įrankiai. Jie visuomet būtini, nes be jų nebus nieko – metalas per daug kietas ir tankus dalykas, kad jį būtų galima apdirbti be specialių įrankių. Iš esmės dėl to su jais ir yra daroma dauguma dalykų.

Frezavimo staklės

Turbūt svarbiausi metalo apdirbimo įrankiai visuomet bus staklės, su kuriomis bus galima lankstyti, pjaustyti, graviruoti, frezuoti. Ar darytumėte mažus metalo dirbinius, ar dideles konstrukcijas, tik staklės visuomet galės užtikrinti pakankamą ir tinkamą darbą.

Lankstymo staklės

ApdirbimasJeigu dirbama su skardomis, tuomet metalas gali būti lengvai lankstomas su specialiomis staklėmis. Su jomis pagaminamos spintelės, skardos stogams, įvairūs gaminiai. Su tokiomis staklėmis dirbama didesnėje pramonėje, o ne visiškai mažoje. Jeigu skardininkas yra savarankiškai dirbantis darbuotojas, jis gal ir turės vienas paprastesnes lankstymo stakles, tačiau ne automatines, o skirtas kitokiems darbams. Kuo didesnė metalo apdirbimo įmonė, tuo geresnių turės staklių, galinčių pasiūlyti daugiafunkcinius darbus.

Suvirinimo technikos

Taip pat svarbi yra ir suvirinimo technika, kuri lemia metalų susijungimą. Net didžiausios pramoninės konstrukcijos yra suvirintos. Suvirinimas – tai metalo išlydymas aukštoje temperatūroje, kada keli metalai gali susijungti susilydę. Vėliau jie greitai atšąla ir tampa puikiai vienas su kitu sukibę. Tad suvirinimo technika leidžia padaryti labai daug ir gana nesunkiai.

Tekinimo staklės

Jeigu jums reikia metalinio puodo arba metalinio vamzdžio, iš gabalų jo niekas nesulipins. Reikės ištekinti su specialia įranga. Taigi, su tekinimo staklėmis jums ir pavyktų išsitekinti metalo gaminius. Kita vertus, tikriausiai tekintumėte ne patys, o su kažkieno kito pagalba. O veikiausiai – užsakytumėte metalo apdirbimo darbus pas kažką, ir jums juos atliktų. Beje, darbo rinka rodo, kad šiuo metu itin trūksta su metalais dirbančių žmonių. Toks darbas yra gana kenksmingas sveikatai ir gyvybei, ypač suvirintojų. Tad retai kas nori visą savo karjerą daryti tokioje srityje, nors atlyginimas yra iš tiesų gana aukštas. Tačiau, kad ir kaip tai būtų kenksminga sveikatai, vien robotai šių darbų neatlieka – reikia žmogaus rankos ir jėgos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *