Kodėl gražūs vešlūs plaukai reiškia tiek daug?

PlaukaiKodėl daugybei žmonių rūpi plauku priauginimas? Kodėl tai svarbu, kodėl mums tai apskritai atrodo gražu? Atsakymų reikėtų ieškoti motulės gamtos parengtuose planuose. Visa tai – užkoduota mūsų biologijoje.

Biologiškai tikimasi, kad tokia moteris vaisinga

Dažnai plauku priauginimas vilioja tas moteris, kurios turi problemų su savo plaukais. Kurios kenčia dėl itin silpnų pirgludusių plaukų, kurioms lūžinėja, skilinėja plaukų galiukai ir dėl to nepavyksta užsiauginti tikrai ilgų plaukų. Kodėl mums gražu ilgi, purūs, garbanoti, vešlūs plaukai? Juk jie mums neteikia visiškai jokios praktinės naudos, netgi trukdo – plaukus riekia plauti, puoselėti, investuoti geroms jų priemonėms, kirpykloms ir pan. Pasirodo, vešlūs sveiki plaukai mūsų sąmonėje iškart sukuria įvaizdį, kad tai sveika moteris, galinti susilaukti palikuonių. Panašiai kaip ir smėlio laikrodžio figūra visuomet bus laikoma gražiausia, kadangi ji rodo apie moters vaisingumą ir galimybę turėti vaikų. Taip pat visuomet bus ir su plaukais. Visada mūsų genetika prašysis partnerės, turinčios ilgus, vešlius plaukus, sveikus ir blizgančius. O moterys kaip patelės su prastesniais plaukais nebus geidžiamiausios. Štai kodėl tiek daug darbo į plaukų priežiūrą įdeda stilistės. Ilgi, vešlūs ir purūs plaukai dabar nebereiškia moters prigimties, nes viskas gali būti padaryta su stilistų, priemonių specialių, plaukų priauginimo ir kt. Pagalba, o rezultatas lieka puikus.

Nepraplikęs vyras – jėgų žydėjime

Panašiai yra ir su vyrais, kurie sulaukę tam tikro amžiaus ima plikti. Visai neseniai plačiai nuskambėjo vieno lietuvių atlikėjo atvejis, kuomet jis prisiaugino plaukus, o šiuos vėliau pavogė iš viešbučio Estijoje. Vyrai kompleksuoja dėl plikimo. Tuomet dėvi kepurėles, šalmus, skareles, o kai kurie ryžtasi ir plaukų priauginimui. Biologiškai taip pat patelei labiau patinka plaukus turintis vyras, nes tai rodo, kad jis jaunas ir potencialus.

Plaukus galima ir prisigautinti

Tačiau šiais laikais mes beveik viską galime padaryti dirbtinai: nusiurbti riebalus, skalpeliu patobulinti veido ir kūno formas, su makiažu patobulinti veido bruožus ir pakeisti savo kvapą. Tas pats ir su plaukais. Plaukų priauginimas ne paslaptis ir ne retas dalykas. Jeigu ne visą plaukuoseną, tai bent kelias sruogas kartais prisiaugina tai viena, tai kita moteris, pilktelėję vyrai taip pat pasidairo į plaukų priauginimo procedūras. Taigi, visa tai tampa išties populiariu dalyku ir plaukų priauginimas gali suteikti žmonėms pasitikėjimą savimi, dėl to atitinkamai nulemti jų išsikeltus tikslus ir elgesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *