Kur užduoti klausimus internete?

KlausimaiYra toks scenarijus: jūs turite konkretų klausimą, bet nežinote, kaip rasti į jį atsakymą. Galėtumėte pasiimti enciklopediją ir ieškoti atsakymo ten, kaip elgdavosi mūsų "protėviai". Dabar net tokių knygų niekas neberašo, nes klausimai dažnai būna per daug specifiški. Šių laikų žmogus galėtų į rankas pasiimti mobilųjį telefoną ar prisėsti prie savo nešiojamojo kompiuterio ir surasti internetinę svetainę, kurioje būtų narpliojama konkreti tema, kuri jus domina. Bet surasti svetainę, kuri būtų tokia, kokios reikia, gali būti sunku. Internetas – tai ne enciklopedija, jis daug platesnis, todėl jei nežinai, ko ieškai, surasti atsakymą bus sunku.

Visam mūsų džiaugsmui yra paieškos sistemos: nuo populiariausios Google iki Yahoo ar Bing. Visos jos "standartizavo" internetą ir padarė jį prieinamą kiekvienam. Jūs suvedate raktažodį ir sistema akimirksniu duos jums arba atsakymą, arba nuorodos, kur jų ieškoti. 90% atvejų žmonės to ir pakanka. Taip lengvai ir greitai yra surandamas atsakymas į bet kokį rūpimą klausimą.

Bet yra atvejų, kai nei "robotas" (paieškos sistema) negali atsakyti į jūsų klausimą, nei jis sugeba jus nukreipti teisinga linkme. Taip gali nutikti jei jūsų klausimas yra labai, labai specifiškas ir per daug konkretus arba kai jums yra reikalingas žmogiškasis faktorius ir jo indėlis. Tuomet jums reikalinga konkreti svetainė, kurioje galėtumėte pasikalbėti su konkrečiais subjektais apie jūsų problemą ir išgirsti subjektyvią jų nuomonę tuo klausimu. Kartais reikalingas net pokalbis su tos srities, kurios klausimą turite, ekspertais.

Ir vienu ir kitu atveju jums reikia specifinių svetainių, t.y. nuorodų į jas. Lietuvoje didžiausia tarp tokių svetainių yra klaustukai.lt klausimų ir atsakymų platforma. Joje galite rasti šimtus atsakymų į įvairius klausimus apie gyvenimo būdą, vaikų ar gyvūnų priežiūrą, buitį, psichologiją ir daug daugiau. Jei gebate skaityti angliškai ir ši kalba nekelia jums problemų, galite pasinaudoti klaustukai.lt anglišku ekvivalentu – quora.com.

Dar gali padėti forumai ar socialinių tinklų grupės, kur renkasi žmonės padiskutuoti jiems rūpimais klausimais. Galite bandyti prisijungti ir ten bei ieškoti atsakymo ten.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *