Kaip sužinoti savo namo sandarumą ir kada to reikia

Nors ne visi žino, kas yra termovizija, tie, kam šis tyrimas reikalingas, padaro viską, kad tik tas termovizinis rezultatas būtų kuo puikesnis. Bendrai tariant – termovizija yra nuotrauka, kurioje pavaizduojamos temperatūros. Atliekama namų aplinkoje, termovizinė nuotrauka gali atskleisti, kas negerai su tais namais ir jų pralaidumu: kur pučia, kur kiaura, kur pašiltinti reikėtų ir pan. Nauji arba seniai apgyvendinti namai nedažnai prireikia tokio tyrimo. Tačiau yra atvejų, kada be šio tyrimo daugybė statybos žingsnių yra negalimi.

Restauruojate paveldą

TermovizijaJeigu nutarėt nusipirkti rūmus ir juos atrestauruoti, net ir ten galiausiai bus reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Priklausomai nuo paveldo rūšies, nebūtinai bus reikalaujama labai aukštų energinio naudingumo klasių. Pavyzdžiui, senovinės akmens, plytų pilys, aišku, yra vėsios. Tačiau čia autentika kur kas svarbiau už geresnę šiluminę varžą. Taip susitinkantys keli skirtingi prioritetai ir sukuria reikalingą terpę, iš kurios galiausiai išsiskiria svarbesnis prioritetas. Šiuo atveju, tai būtų paveldo restauravimas išlaikant jo autentiką, o ne, pavyzdžiui, apšiltinant ir apkalant dailylentėmis. Visgi, atlikus termovizinius tyrimus, paaiškės, kad kažkas turi pasikeisti, pavyzdžiui, metas dengti naują stogą.

Statote naują namą

Turbūt dažniausias ir visiškai įprastas atvejis, kada reikalinga termovizija – tuomet, kai statomas naujas namas. Nepastačius, nesužinosi, kur praleidžia šilumą… Taigi, šio tyrimo atlikimas numatomas darbų pabaigoje, kai jau ruošiamasi gauti energinio naudingumo sertifikatą. Dažnai atlikus termoviziją naujos statybos namui, net ir statytam pagal puikų projektą, gali paaiškėti, kad visgi čia dar reikia labai daug ką padaryti ir vienur – kitur praleidžia šilumą.

Renovuojate daugiabutį

Dažnai daugiabučio renovacija ir jos poreikis apskritai argumentuojama būtent termovizine nuotrauka. Esą – štai kaip praleidžia šilumą, kodėl mes turime tiek daug mokėti už šildymą, jei ji visa išeina per stogą ar nesandarius langus? Taigi, visuomet prieš renovuojant daugiabutį, pirmiausia daroma termovizinė nuotrauka. Ir aišku, pasibaigus darbams tyrimas vėl kartojamas. Ir tada matomas aiškus „prieš“ ir „po“ momentas.

Keičiate negyvenamojo pastato paskirtį

Kartais žmonės nori sodo namelius pakeisti gyvenamaisiais namais. Tam, visų pirma, reikia leidimo iš tos vietos. Turi būti leista ten gyventi, o ne tik apsistoti. O tuomet reikia ir atitikti energinio sertifikavimo reikalavimus. Kad gauti sertifikatą, reikia, kaip numatyta, apšiltinti, sandarinti namą. Tuomet ir atlikti termoviziją, kuri parodytų, kad namas jau pakankamai sandarus ir tinkamas gyvenimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *