Ką aplankyti Nidoje gamtos mylėtojams

PoilsisTiems, kas pasiilgo ramybės ir nori dar kartą įsitikinti, kad lietuviška gamta yra pati įstabiausia, patiks poilsis Nidoje. Nida yra įtraukta į įvairius pasaulinius sąrašus gražiausių vietų, saugomų teritorijų, geografinio paveldo ir pan. Tad jeigu nutarėte pagaliau užvožti nešiojamąjį kompiuterį ir pamatyti tikrus gamtos stebuklus, traukite į Nidą.

Pušynai ir Parnidžio kopa

Kadangi nuoma Nidoje gana brangi, tai ir gamtovaizdžiai, kuriuos pamatysite, to, be abejo, verti. Niekur kitur Lietuvoje nepamatysite tokių kopų, kokios puošia turtingąją Kuršių Neriją, o ypatingai – Nidą. Nors pakeliui į ją yra vadinamoji Negyva kopa, kurioje kartais it dykumoje filmuojami filmai, tačiau pačiame miestelyje yra ir išties įspūdinga Parnidžio kopa. Lipkite šia kopa arba nuo centro pusės, arba nuo Nidos meno kolonijos pusės. Tiek vienu, tiek kitu atveju, pateksite ir į nuostabų pušyną, kuris bet kuriuo metų laiku suteiks atgaivą, gryną orą ir tikrą malonumą. Užlipę Nidoje ant Parnidžio kopos, pamatysite garsųjį saulės laikrodį, kuris didžiausią efektą, žinoma, suteikia saulėtą dieną. Taip pat galėsite pasidairyti į plačias marias ir į pasienį.

Pušynai prie Švyturio

Kad poilsis Nidoje būtų kuo įvairesnis, dar pasimėgaukite ir kelione iki švyturio. Ten eisite nuo centro pusės, taip pat kopsite aukštyn per pušyną. Tai jau kitoks pušynas ir kitokia kalno viršūnė. Viršuje – švyturys. Pabūkite, kol sutems arba traukite ten jau sutemus. Tuomet matysite ir kaip sukasi šviesos, kokia magija apgaubia šį vienišą signalo siuntėją laivams.

Pajūris

Žinoma, daugybei poilsiautojų nuoma Nidoje vasarą aktuali labiausiai dėl galimybės kokybiškai pailsėti pajūryje. Tiems, kas keliavo bent po Europą, nereikia aiškinti, kuo nuostabūs lietuviški paplūdimiai. Jie, visų pirma, nepalyginamai švaresni nei daugybėje kitų šalių. Juose yra balto smėlio krantas. Ko niekur nerasi, pavyzdžiui, Anglijos salas skalaujančiuose krantuose (nebent dirbtinai atvežtas ir supiltas ant akmenų smėlis). O svarbiausia, čia visiškai saugu. Atostogaujant prie Viduržemio ar kitos pietesnės jūros jus visą laiką persekios pardavėjai, siūlantys savo skaras, gėrimus ir niekučius, o, kai nusisuksite, galbūt apvogs. To nėra Lietuvoje. O Nidoje apskritai, sakoma, naktį ir durų gali nerakinti, taip saugu.

Prieplauka su paukščiais

Kuršių Nerija išskiria ir ypatingų paukščių rūšių gausa. Tad nieko keisto, kad ir prieplaukoje iš marių pusės su jumis pasisveikins pulkai nematytų skraidūnų. Tik šerkite juos atsargiai, nes paukščiams negalima duoti visko iš eilės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *