Kaip įrengti negyvenamą mansardinį aukštą

Kai profesionali interjero dizaino studija įrengia mansardinį ar cokolinį butą, šis gali atrodyti daug geriau negu normaliose patalpose esantis, tačiau prastai atrodantis butas. Taigi, reikėtų renkantis butą, nenuvertinti nei cokolinio, nei mansardinio aukštų, nes protingi sprendimai gali daug ką išspręsti ir tokias vietas paversti tikrai nuostabiomis. O ypač, jeigu veiksmas vyksta Vilniaus senamiestyje, kur kiekvienas kvadratinis centimetras yra tikrai brangus.

Kada verta įrengti patalpas mansardiniame aukšte

Gal kažkam kyla klausimų, o kam įrenginėti mansardinį aukštą, jeigu galima gyventi paprastame bute. Interjero dizaineris Vilniuje atsakytų geriau nei bet kas kitas: nes viskas kainuoja, o gyventi reikia visiems. Sostinėje norint sutaupyti galima įsigyti senas nesutvarkytas palėpes virš senų istorinių pastatų. Žinoma, tada laukia daug popierinio darbo, tačiau svarbiausia, kad jis vėliau suteikia galimybę gyventi centre. Taip pat kiti žmonės turi nedidelius namelius sodo bendrijose miesto teritorijoje (iki 50 kv. Metrų), arba mažaaukštės statybos nedidelius namus kultūros paveldo teritorijoje, jautriose kraštovaizdžio vietose. Tiek ten, tiek kitur tenka spręsti reglamentuoto maksimalaus dydžio erdvė trūkumo problemą. Ir sprendimu gali tapti naujų patalpų įrengimas ten, kur jų tarsi neturėjo būti. Pavyzdžiui, cokoliniame centre, arba palėpėje. Palėpėje visada sąlygos geresnės, nes šviesos daugiau, o per langus smagiau matyti dangų nei praeivių kojas.

Kaip pritraukti šviesos

Taigi, norint pritraukti palėpėje šviesos, galima tą daryti su konstrukciniais kapitaliniais sprendimais, jeigu jie leidžiami, arba su interjero planavimo pagalba. Karkasiniai konstrukciniai sprendimai – tai stoglangių dėjimas, jų praplatinimas ir teisingas parinkimas. Interjero pagalba – tai balta spalva interjere arba bent jau šviesios spalvos. Taip pat galima atsisakyti pertvarų tarp "kambarių", galima naudoti ir daugiau veidrodžių ir žinoma teisingai parinktas apšvietimo sistemas. Tuomet palėpė, kuri yra beveik belangė erdvė, vis tiek galės būti šviesi.

Ką įrengti žemiausiose palėpės vietose

Planuojant mansardinio aukšto interjerą, reikės tinkamai pasiskaičiuoti plotą ir įvertinti tai, kad plotas grindų ir lubų gali labai skirtis. Tad jeigu lubų beveik nėra – tai žema palėpė ir kraštuose sienos labai nusileidę. Ten galima įrengti integruotas daiktų laikymo sistemas, spinteles, kabyklas, o taip pat dėti lovas, nes juk atsigulus daug aukščio ir nereikia. Viena erdvė ar kelios? Apie tai reikėtų galvoti atsižvelgiant į erdvės paskirtį ir langų skaičių. Laiptai, laiptinė ar kopėčios? – tai jau kiekvieno asmeninis pasirinkimas priklausomai nuo sąlygų pirmame aukšte.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *