Kadastriniai matavimai ir namo pridavimas

Jei esate bent kiek susidūręs su statybomis tikriausiai žinote, jog namo pridavimas kainos atžvilgiu gali būti tikrai nepigus malonumas. Juk privaloma surinkti visą galybę įvairiausių popierėlių, kurie patvirtintų faktus ir leistų jums legaliai priregistruoti savo pastatą. Būtent dėl šios priežasties į pagalbą geriausia pasitelkti profesionalus – žmones, kurie žino ką daro, ir už atitinkamą kainą sutaupys jums daug laiko ir nervų.

Namų pridavimasDar vienas svarbus niuansas – pastatų kadastriniai matavimai. Jei niekada nesate susidūręs su kadastriniais matavimais, tai jums gali atrodyti kaip labai tamsus miškas. Iš principo tai yra tarsi nekilnojamojo turto pasas – taip nustatoma jo tapatybė, ribos, brėžiniai ir t.t. Atlikti tokius veiksmus pasitelkiama speciali įranga. Tikriausiai esate matę žmonės šalia ant trikojų pastatytų matuoklių, kurie atrodo tarsi žiūronai. Iš tiesų tai ne žiūronai, o specialūs matuokliai, kurių pagalba yra nustatomos tikslios koordinatės. Kam to reikia? Tikslios koordinatės yra žymimos geodezinių koordinačių sistemoje, kurioje taip pat galima rasti ir visų kitų legaliai įregistruotų pastatų ir žemės sklypų matavimus.

Tokiu būdu sukuriamas specialus registras, leidžiantis atlikti veiksmus su nekilnojamu turtu. Be kadastrinių matavimų vyrautų labai daug nežinomybės ir painiavos – kaimynai pastoviai pyktųsi dėl žemės, dygtų nauji statiniai, būtų statomi priestatai neturintys tam leidimo ir t.t. Tik kadastrinių matavimų dėka galima valdyti visus pirkimo ir pardavimo procesus, sujungti arba dalinti žemės sklypus ir panašiai.

Tikriausiai pats idealiausias variantas, jei susirasite vieną ir tą pačią įmonę, kuri galės atlikti ir kadastrinius matavimus, ir sutvarkys namo pridavimo reikalus. Taip dar labiau sutaupysite savo laiką, kadangi įmonė jau turės kai kuriuos reikiamus dokumentus, bus susipažinusi su jūsų statiniu. Be to, labai tikėtina, jog tokiu būdu galėsite gauti nuolaidą atliekamiems darbams ir sutaupysite pinigų.

Jums tikriausiai iškyla klausimas – ar dėl kadastrinių matavimų ir namo pridavimo reikėtų kreiptis į profesionalią tokius dalykus tvarkančią įmonę, ar į pavienius specialistus, kurie specializuojasi šiuose reikaluose? Vienareikšmiško atsakymo nėra. Jei norite sutaupyti pinigų, tikriausiai geresnis variantas yra kreiptis į specialistą, tai kainuos pigiau. Kaip bebūtų, pigiau dažniausiai nėra geriau. Sudarant sutartį su laisvai dirbančiu asmeniu gali iškilti daugiau sunkumų, viskas gali trukti ilgiau, taip pat sunkiau gauti garantijas už atliktus darbus. Visa tai jūs galite užsitikrinti kreipęsi į įmonė, tačiau akivaizdu, jog tai kainuos šiek tiek daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *