Ką reikia žinoti apie miško pardavimus?

MiškaiMiškų supirkimas Lietuvoje niekada nebuvo toks aktyvus kaip dabar. Tiems, kas parduoda miska, tai yra geras laikotarpis, kuomet galima už gerą kainą jį parduoti. Ką reikia žinoti, jei galvojate apie miško pardavimą?

Kiekvienas miško savininkas turintis mišką, turi ne tik teises į jį, bet ir pareigas. Reikia mišku rūpintis ir jį prižiūrėti. Tai reglamentuoja įstatymai. Taip pat savininkas yra atsakingas už jo miške atliktus nusikaltimus, jei nerandamas kaltininkas. Kaip matome, savininkas turi pareigas, kurias turi vykdyti. Ne visi jas nori ar gali vykdyti. Kartais gyvenime taip nutinka, kad savininkui staiga pablogėja sveikata ir rūpintis mišku jis negali. Būna ir tokių atvejų, kuomet netikėtai gaunamas palikimas ir miško savininku tampa tas žmogus, kuris mišku nesidomi, o ir prižiūrėti jo nesiruošia. Tai yra tie atvejai, kai reikia iškart galvoti apie miško pardavimą. Taip bus naudinga. O jeigu mišku savininkas nuolat rūpinasi ar nori užsiimti medienos auginimu bei pardavimu, tai apie miško pardavimą neverta net galvoti. Žinoma, kiekviena situacija yra skirtinga ir tai reikalauja individualaus situacijos vertinimo, tačiau tai yra pagrindiniai kriterijai, kurie gali būti kaip pavyzdys tiems, kurie svarsto apie pardavimą.

Labai svarbu žinoti, kad jei nusprendžiama mišką parduoti, tai reikės nuspręsti ar mišką parduosite visą ar tik medieną. Mediena parduodama išsikirtimui. Tuomet sudaromas sandoris ir miško supirkimo įmonės darbuotojai atvyksta sutartu laiku bei iškerta medžius taip, kaip reikia. Jeigu parduoda miska kartu su žeme, tai pardavėjui nereikia niekuo rūpintis nuo to momento, kai jis perleidžia miško nuosavybės teises pirkėjui. O jeigu parduodama tik mediena, tai reikės arba pačiam už savo lėšas atsodinti medžius, arba susitarti su medienos kirtimo įmone, kad ji atliktų medžių atsodinimo darbus. Kaip naudingiau? Viskas priklauso nuo to, kiek laiko turi savininkas bei, kiek kainuos pačiam atsodinti ir, kiek kainuotų, jei atsodinimo darbus atliktų medienos kirtimo įmonė. Tuomet, kai žinosite atsakymus į šiuos klausimus, bus galima priimti tinkamą sprendimą.

Miškų supirkimas yra populiarus, todėl ir miškų savininkų, kurie pradeda svarstyti apie savo miško pardavimą, daugėja. Kiekvienas turi individualiai apsvarstyti visus už ir prieš, ir tuomet galutinai priimti sprendimą ar nori parduoti mišką, ar ne. O jeigu nori parduoti, tai turi nuspręsti ar parduos tik medieną, ar visą mišką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *