Ką daryti, kad namie būtų šviesiau

Niūrių ir tamsių namų vienas pakabinamas sviestuvas neapšvies – reikės pažvelgti plačiau, panagrinėti, kodėl, visų pirma, namuose yra tamsu, ir sugalvoti, ką daryti, kad tos šviesos būtų galima gauti daugiau.

Atidenkite langus

Šviestuvai namamsViena dažna namų tamsos priežastis, prieš kurią bus bejėgis ir geriausias pakabinamas sviestuvas, tai neprotingai apstatyti bei apdangstyti langai. Jeigu ant langų pridėta vazonų, butelių, gėlių, garso kolonėlių, dar nutįsę ilgos sunkios užuolaidos, o šalia lango stovi pusę jo užstojanti spinta – nėra ko norėti, kad namie būtų labai šviesu. Pirmiausia jums reikėtų stengtis užtikrinti natūralią namų šviesą. Jeigu yra langai – išnaudoti maksimaliai šiuos puikius natūralios šviesos šaltinius. Pašalinti visas kliūtis, kurios trukdo natūraliai per langus sklisti šviesai. Gal nuplėšti net ir užuolaidas, o ne tik nukraustyti palanges ir atstumti baldus.

Perdažykite sienas

Tiek pakabinamas sviestuvas, tiek saulės šviesa bus efektyvesnė, jeigu namų sienos bus baltos arba bent jau labai šviesių atspalvių. Kažkada buvęs madingas namų tamsumas – kilimai, tamsios spalvos medžio dailylentės iš tikrųjų buvo ne toks ir geras variantas, kadangi nors tai buvo slaviška autentika, tačiau reikia pripažinti ir minusus: tą siaubingą sunkumą, kuris tiesiog nukrito ant visų žmonių gyvenimo. Taigi, perdažykite sienas baltai, nukabinkite nuo jų kilimus, turėkite šviesią kiliminę dangą. Namai iš karto atrodys kaip nauji, nes jie bus šviesūs ir jaukūs.

Rinkitės šviesius didžiuosius baldus

Tas pats yra ir su baldais – reikia ir į juos pažvelgti pirmą kartą įtartiniau, o ne kaip visada laikyti nieko dėtais dalykais. Jeigu baldai yra tamsūs, jie lygiai taip pat sugers šviesą, kaip ir sienos ar grindys, lubos. Taigi, pasirinkite minkštus kampus, sofas, kurie būtų šviesūs, galima dėti geriau kambaryje vieną kitą ryškios spalvos akcentą, bet ne tamsius balsus ir visą interjerą.

Pakabinkite veidrodžius

Kadangi šviestuvų jūs tikrai pakabinsite, siekdami šviesos, tai dar reikės užtikrinti ir tai, kad kažkur nuo jų atsispindėtų ta šviesa, nesuverčiant visko tik baltoms sienoms ar šviesiems baldams. Metas pakabinti veidrodžių, kuriuos verta kabinti mažesnėse erdvėse. Tuomet ne tik bus daugiau šviesos, bet ir optiškai padidės kambarys. Tinkamai pasirinkite šviestuvus ir pamatysite, kad namai gali būti puiki vieta gaudyti šviesai. Nekabinkite tik vieno niūraus liustro viduryje lubų, o rinkitės įvairius simetriškai išdėliotus lubinius šviestuvus, toršerus ir kitus šviečiančius daiktus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *