Internetinių puslapių programavimas

Anksčiau dauguma serverių galėjo suteikti vartotojui tik statinę informaciją. Šiuo metu dinaminio turinio paslaugos virsta sudėtingais programiniais kompleksais, kurių sukūrimas ir palaikymas tampa vis sudėtingesnėmis užduotimis nei tai buvo anksčiau.

Programavimo paslaugosNaujų informacinių technologijų dėka dinaminiai tinklapiai buvo pradėti taikyti vis plačiau. Šiuo metu tinklapių kūrimui labiausiai taikoma PHP programavimo kalba. Paprastai PHP kodas yra įtraukiamas į puslapio HTML kodą, kas leidžia padidinti PHP statinių puslapių lankstumą. Taip pat PHP naudojimas suteikia saugumą, nes kalbos intarpai nėra siunčiami naršyklei, o siunčiamas yra tik sugeneruotas HTML kodas. O taip pat administratoriaus riboto veikimo nustatymas ( angl. Safe mode) leidžia sukurti vartotojų teisių apribojimą laiko ir atminties panaudojimo atžvilgiu. Tokia programavimo kalba pasižymi kodo paprastumu, o tai leidžia scenarijus įvykdyti gana greitai, nes nereikalauja kompiliacijos, kadangi vykdo scenarijų apdorojimą ir atvaizduoja rezultatus vizualine forma.

Nors ir PHP programavimo kalba pasižymi daugybę privalumų, tačiau internetinių svetainių kūrimui vien jos nepakanka. Norint sukurti funkcionalumu pasižyminčią internetinę svetainę, yra būtina mokėti programuoti JavaScript, taip pat koduoti CSS, kas leidžia sukurti tinklapio stilių.

Tinklapių kūrimo proceso supaprastinimui yra dažnai naudojami karkasai. Karkasai – tai programinė įranga, kuri apima pagalbines programas, kodo bibliotekas, scenarijus. Programų karkasai užtikrina naujų programų kūrimo pagrindą, suteikiant pakartotinio panaudojimo komponentus bendrų internetinių puslapių užduočių sprendimams. Internetinių svetainių programų karkasai nuo tradicinių klasių ir bibliotekų skiriasi tuo, kad karkasas yra beveik užbaigtos programos, kuriose yra nustatyti architektūrinių standartų rinkiniai, kuriuos yra būtina naudoti kuriant internetinį puslapį. O tai leidžia kurti ne nuo pat pradžių, bei efektyviai išnaudoti programos kodą.

Nors ir karkasai gerokai palengvina svetainės kūrimo procesą, tačiau mokėti programavimo kalbas yra būtina, nes dažnu atveju internetinė svetainė turi atlikti tam skirtas funkcijas, kurios laikui bėgant gali gerokai išsiplėsti . Todėl norint turėti interneto svetainę verslo arba asmeniniais tikslais, tačiau neturint bendrų žinių apie informacines technologijas, yra patartina užsisakyti tokią paslaugą kaip svetainių kūrimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *