Ekologiškos bolivinės balandos nauda Jūsų sveikatai

Bolivine balandaBolivinė balanda, dar žinoma kaip kynva, sparčiai populiarėja Europos ir Amerikos žemynuose. Įdomus skonis – tik vienas iš faktorių, atsakingų už augantį populiarumą. Daugiausia prie to prisideda kita kynvos sudedamoji dalis: jos sveikatingumas.

Augant žmonių susirūpinimui savo sveikata bei bendram sąmoningumui, įvairūs mažai girdėti maisto produktai atsiranda ant parduotuvių lentynų. Atsidaro vis daugiau sveikatingumo prekių parduotuvių, kuriuos lentynos tiesiog nukrautos egzotiškomis sveikatingumo prekėmis. Augant susidomėjimui ekologiškumu ir ekologišku maistu, natūraliai domimasi ir tokių prekių nauda sveikatai.

Tokiomis aplinkybėmis nereikėtų stebėtis, kad ekologiška bolivinė balanda patenka į žmonių radarus. Ypač beieškančių naujų supermaisto produktų. Būtent supermaistas tapo didžiausiu laimėtoju augant žmonių susirūpinimui savo sveikata ir gerove. O tarp visų tokių produktų ne kas kita, o kynva buvo didžiausia laimėtoja. Susidomėjimas ja – didžiulis ir vis dar augantis. Tam priežasčių – daugiau nei galima įsivaizduoti.

Kiek maistinga bolivinė balanda?

Kartais maistingumo rodikliai gali būti apgaulingi. Dažnai maistingumas lyginamas tarp vienodo kiekio produktų. Tačiau toks palyginamas – nevisada tikslingas. Na ir kas kad spirulinos, chlorelos ar kviečių želmenų milteliai yra 10 kart maistingesni už kynvą, jei tų miltelių dažniausiai suvartojame 20 kart mažiau už šias kruopas? Kartais miltelių ne tik nesuvartojame daug, bet kaip maisto papildo jo daug suvartoti ir negalime. Nebent norima pakenkti savo pačių sveikatai…

Todėl lyginant su kitais supermaisto produktais gali pasirodyti, kad bolivinė balanda nėra tokia jau super maistinga. Tačiau visuomet pagalvokite kiek daug bolivinės balandos suvartojama vienu kartu! Bet nepaisant viso to bolivinė balanda tikrai yra maistinga. Manganas, magnis, fosforas, folio rūgštis, varis ir geležis – visi šie mineralai kynvoje su didesne nei 20% rekomenduotinos parods normos vidutiniam suaugusiam žmogui. Tiamino, cinko, riboflavino, vitamino B6 ir kalio – daugiau nei 10% tos pačios normos. Seleno ir vitamino E irgi randama daugiau nei tik reikšmingas kiekis.

Toliau skaityti „Ekologiškos bolivinės balandos nauda Jūsų sveikatai”