Dantų protezavimas – galimybė atstatyti pažeistus dantis

Sveiki dantys yra svarbūs ne vien tik dėl estetikos, bet taip pat ir dėl puikios savijautos. Jei dantys yra pažeisti, gali nukentėti virškinimo sistema, kas lemia įvairius susirgimus. Taip pat dėl netaisyklingo sąkandžio gali atsirasti tam tikri nemalonūs simptomai, tokie kaip galvos skausmas ar svaigimas. Visada svarbu reguliariai lankytis pas odontologą, ir pastebėjus tam tikrus dantų pažeidimus, visada svarbu kuo greičiau atstatyti dantis. https://www.protezavimas-implantavimas.lt/lt/proceduros/protezavimas/dantu-protezavimas/ – tai galimybė išvengti tam tikrų rimtesnių sveikatos problemų, ir visada galima rinktis patį tinkamiausią dantų protezavimo būdą.

Dantų vainikėliai (karūnėlės)

Tokia dantų protezavimo galimybė yra viena populiariausių. Dantų vainikėliai gali būti gaminami iš metalo arba cirkonio keramikos – šios medžiagos užtikrina protezų ilgaamžiškumą. Cirkonio keramikos protezai tinka ir tuomet, kada yra protezuojami priekiniai dantys, nes dantys atrodys tikrai labai natūraliai. Metalo keramikos vainikėliai labiau tinka krūminių dantų restauravimui, nes jie nėra pralaidūs šviesai, ir gali išsiskirti iš kitų dantų. Taip pat cirkonio keramika yra pranašesnė ir dėl to, kad ji nekelia alergijos, kaip kartais nutinka tada, jei yra pasirenkami metalo keramikos protezai.

Išimami protezai

Kokybiškai atliekamas dantų protezavimasIšimami dantų protezai yra pats pigiausias sprendimas, kurį neretai pasirenka vyresnio amžiaus žmonės. Šie protezai naktį turi būti išimami ir pamerkiami į tirpalą, tad tai gali sukelti tam tikrų nepatogumų. Be to, su išimamais protezais nėra galima kramtyti labai kieto arba lipnaus maisto, nes tai gali pažeisti protezus. Kadangi išimami dantų protezai paprastai yra gaminami iš plastiko, jie nėra tokie patvarūs, kaip fiksuoti protezai, jie yra lengviau pažeidžiami.

Dantų užklotai ir laminatės

Nors šie dantų protezavimo būdai Lietuvoje yra gana nauji, tačiau jie įgyja vis didesnį populiarumą. Dantų laminatės yra naudojamos tada, kai norima užtikrinti maksimaliai gerą priekinių dantų išvaizdą. Laminatės yra labai plonos porceliano plokštelės, kurios yra gaminamos pagal natūralių dantų formą bei spalvą. Jos yra dedamos ant nušlifuotų dantų, prie kurių jos klijuojamos specialia kibia medžiaga. Dantų laminatės paprastai tarnauja iki maždaug 12 metų.

Dantų užklotai pasiteisina tada, kai norima uždengti nudilusius krūminius dantis. Tai gali garantuoti taisyklingą dantų sąkandį ir užtikrinti, kad natūralūs dantys gyvuotų kuo ilgesnį laiką. Tai gali būti ir kaip prevencinė priemonė, padedanti išvengti dantų nudilimo, ir taip pat tai gali padėti uždengti nugludusius dantis.

Dantų tiltai

Toks dantų protezavimas šiandien jau nėra toks populiarus, koks buvo anksčiau, tačiau kartais jis taip pat yra taikomas. Vietoj trūkstamo danties gali būti tvirtinamas protezas – tam prireiks šlifuoti šalia esančius dantis. Dantų tiltas paprastai tarnauja 10-15 metų, tad tuomet, jei norima ilgalaikiškesnio rezultato, geresniu pasirinkimu gali būti dantų implantai.

Apsilankę pas odontologą galėsite pasikonsultuoti, ir jums bus pasiūlytas toks dantų protezavimo būdas, kuris konkrečioje situacijoje gali geriausiai pasiteisinti. Įvertinus jūsų dantų būklę gali būti pasiūlytas tinkamiausias sprendimas, galintis padėti restauruoti dantis. Taigi, pirmiausia vertėtų užsiregistruoti konsultacijai, kurios metu odontologas galės jums patarti, kokios pasirinkimo galimybės gali būti pačiomis geriausiomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *