Burnos higiena: ką reikia žinoti?

Burnos higienaNors daugelis galvoja, kad burnos higiena tėra grožio procedūra, tačiau taip nėra. Tai – gydymas, kuris yra skirtas nuvalyti dantų akmenis, kurie sukelia įvairias dantų ir dantenų ligas. Žinoma, tai padeda ir atgauti natūralią dantų spalvą, todėl dantys tampa gražesni, tačiau tai nėra pagrindinis privalumas.

Burnos higienos specialistai rekomenduoja burnos higieną atlikti vieną ar du kartus per metus. Šios procedūros atlikimo dažnis priklauso nuo to, kaip greitai kaupiasi dantų apnašos arba, jei yra tam tikros ligos, pavyzdžiui, parodontozė. Norint sužinoti, kas kiek laiko jums reikia lankytis odontologijos kabinete, reikia apsilankyti pas odontologą, kuris jums patars, atsižvelgdamas į jūsų sveikatos būklę ir individualias organizmo savybes.

Šiuo metu yra labai daug odontologijos klinikų, kuriose atliekamas profesionalus higieninis burnos valymas. Sudėtinga užduotimi tampa tinkamos klinikos pasirinkimas. Labai svarbu rinktis ne tik pagal kainą ar vietą, nes maža kaina neturėtų būti rodiklis, tačiau pagal tai, kokie specialistai dirba klinikoje. Galima internete paieškoti atsiliepimų iš buvusių pacientų. Galima tiesiog nueiti ir pasikalbėti, tuomet bus lengviau nuspręsti ar tai tie specialistai ir ta klinika, kurioje norite lankytis.

Ar žinote, kodėl reikia reguliariai atlikti burnos higieną? Burnoje nuolat lieka neišvalyti maisto likučiai, kurie po keturių ar penkių dienų pavirsta į dantų akmenis, kuriuose kaupiasi įvairios bakterijos. Tokios bakterijos tirpdo žandikaulio kaulus ir tuomet susiformuoja taip vadinama kišenė. Dantų akmenų formavimuisi įtakos turi seilių sudėtis, tam tikros ligos arba blogas dantų valymas. Jeigu tokios apnašos nenuvalomos, tai gali pradėti klibėti dantys, kurie vėliau tiesiog iškrenta. Kaip matome, tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pradžių.

Tinkamai atliekama burnos higiena leidžia laiku nuvalyti dantų akmenis ir išvengti daugybės ligų, kurių pasekmės gali kainuoti brangiai. Svarbu žinoti, kad burnos higieną turi atlikti profesionalūs burnos higienistai, kurie yra baigę mokymus. Be to, reikia turėti pakankamai patirties, kad atlikti tokią procedūrą, todėl geriausia lankytis pas patirties turinčius specialistus, o ne pas pradedančius. Tai leis užtikrinti, kad gaunate profesionalias paslaugas.

Burnos higienos atlikimas užtikrina, kad dantys yra tinkamai prižiūrimi. Tai leidžia išsaugoti natūralią dantų spalvą, sulyginti dantų paviršių, nupoliruoti dantų paviršių ir pašalinti susikaupusias dantų apnašas. Tinkamai prižiūrint dantis ir reguliariai atliekant burnos higieną, galima užtikrinti, kad dantys bei dantenos bus sveiki.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *