Autobokštelis: nuomotis ar pirkti?

Bokšteliai darbamsNors Lietuvoje yra ne viena įmonė, kurios paslaugos – tai autobokštelio nuoma aukštuminiams darbams, tačiau nemažai privačių statybos įmonių turi ir savo nuosavus autobokštelius. Paieškos sistemoje Google įrašius „autobokštelis“ galima rasti išties nemažai įvairių skelbimų, kurie siūlo Lietuvoje įsigyti tiek naudotus, tiek ir naujus autobokštelius iš įvairių šalių. Todėl nemažai verslininkų, kurių įmonės veikla pasižymi darbais aukštyje, dažnai susimąsto kas šiuo atveju naudingiau – nuomotis ar pirkti ir turėsi savo?

Nuoma ir pirkimas

Į aukščiau pateiktą klausimą toli gražu nėra vienareikšmško atsakymo, todėl kad jis priklauso nuo įvairių faktorių – kaip dažnai naudojatės autobokštelio nuoma, kokį autobokštelį planuojate pirkti, kokioje teritorijoje vyksta jūsų veikla ir dar begalės kitų. Į esminius aspektus pabandysime atsakyti.

Reikėtų nepamiršti, kad mąstant apie autobokštelio įsigijimą reikėtų pasverti visas išlaidas – draudimą, kurą, jį vairuojančio žmogaus atlyginimą, jo laikymo sąlygas. Atkreipus dėmesį į šitus punktus be abejonės suprasite, kad autobokštelio kaina išauga kur kas labiau.

Pats svarbiausias aspektas į kurį reikėtų atsižvelgti perkant autobokštelį – tai kaip dažnai jūs jį naudojate? Jei jūsų įmonei jis reikalingas kiekvieną beveik kiekvieną dieną ar bent keletą kartų į savaitę – tai gali būti, kad visos išlaidos gali atsipirkti ir jums pavyks sutaupyti pinigų. Tačiau jei autobokštelį naudojate kartą į savaitę ar dar rečiau, tai kam pirkti, jei galite nuomotis? Tokiu atveju autobokštelio nuoma jums būtų daug patogesnis pasirinkimas.

Jei jūsų įmonės biudžetas jums vos vos leidžia įpirkti pigiausią naudotą autobokštelį – nerizikuokite. Dažnai tai gali tapti net didesnių išlaidų šaltiniu, mat tai ne tik bus daug remonto reikalaujantis darbas, tačiau ir nesaugus darbo įrankis jūsų darbininkams. Rekomenduojame pasinaudoti nuomos paslaugomis bent jau tol, kol sutaupysite ir galėsite įsigyti geresnės kokybės autobokštelį.

Svarbu apgalvoti apie kuro sąnaudas mėnesiui, nes dažnai abu pirmi minėti faktoriai gali būti atitinkantys sprendimą pirkti autobokštelį, tačiau nepagalvojama kokioje erdvėje jums prireiks šio autobokštelio. Jei jums autobokštelis reikalingas kiekvieną dieną vis skirtingame Lietuvos gale – gali būti, kad jis gali ir neatsipirkti, mat kuro sąnaudos gali būti itin brangios. Todėl rekomenduojama nuomotis arba pirkti keletą autobokštelių vienu metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *