Ar laikytis teises?

AutologijaImantieji svarstyti, ar verta laikytis teises, dažnai pradeda ir dairytis vairavimo kursų, vairavimo mokyklų. Pažiūri, pavyzdžiui, ką siūlo Autologija vairavimo mokykla, ką siūlo kitos netoli esančios, kokias paslaugas teikia Regitra. Panašu, kad už valstybinio ir teorinio egzamino išlaikymą Regitroje bei pačių teisių išdavimą reikėtų mokėti apie 55 eurus. Tad ne tiek ir daug, tačiau brangiau kainuoja patys vairavimo kursai, o štai teorinę dalį galima ruoštis ir savarankiškai. Vairavimo mokyklos praktinį vairavimą Vilniuje moko maždaug už 500 eurų, daugiau ar mažiau keliomis dešimtimis eurų. Taigi, suma nėra labai didelė, bet ir ne tokia menka, kad būtų galima sau leisti pradėti mokytis, o paskui numesti. Jeigu jau ruošiesi mokytis, tai turi tiesiog pradėti ir tą padaryti. Bet kaip nuspręsti?

Gyvenant centre

Turbūt daugiausia dvejonių patiria tie, kurie gyvena butuose Senamiestyje ar visai šalia centro. Parkavimasis ten brangus ir labai sudėtingas, pravažiuoti kažkur labai keblu, į bet kurį kitą rajoną važiuoja viešasis transportas, o ir šiaip beveik viską, ko reikia, gali pasiekti pėsčiomis. Atrodo, viskas taip padaryta, kad tik nereikėtų tau mašinos. Tačiau ir gyvenantieji centre susiduria su abejonėmis, nes jiems gal visgi reikia vairavimo pažymėjimo.

Turint vaikų

Viena iš priežasčių, kodėl gali reikėti vairavimo pažymėjimo, tai nuosavos atžalos. Turint vaikų labai nepatogu neturėti mašinos. Nors vienas šeimos narys turėtų gebėti laisvai vairuoti, o geriau, kad savarankiški būtų abu. Juk su vaikais ir apsipirkti lengviau, kada yra mašina, ir važiuoti pas gydytojus, į darželius, į mokyklas ar tiesiog į kitą miestą, o gal pasivažinėti savaitgalį už miesto.

Jeigu vairuoja tik vienas šeimoje

Kita dilema būna tam šeimos nariui, kuris neturi vairuotojo pažymėjimo, kai jį turi kitas. Jeigu vairuotų abu, būtų paprasčiau, vienam nereikėtų nuolat dirbti „vežiku“ ir dėl kito labo. Be to, išvykus savaitgalį pramogauti į kavines ar barus galėtų alkoholį vartoti tai vienas, tai kitas, o ne visada vienas ir tas pats švęsti, o kitas paskui po vakarėlio visus parvežti namo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *