Žolelių magija – natūralūs sveikatos gerinimo būdai

Jaučiatės pervargę, neišsimiegoję ir visiškai neturite jėgų? O galbūt jus kamuoja įvairūs skausmai, turite silpną imunitetą ir dažnai sergate? Neskubėkite į vaistinę, geriau apsilankykite šalia jūsų esančiuose miškuose, plačiuose laukuose ar pievose ir ten paieškokite sveikatai naudingų žolelių.

Ko gero, dažnas iš mūsų, vos pajutęs kokius nors sveikatos sutrikimus, skubame ieškoti padėti galinčių vaistų ir visiškai nesusimąstome, jog kai kurias sveikatos problemas galime išspręsti patys. Medicinoje, didžiąją dalį kai kurių vaistų sudėtinių dalių sudaro gamtoje randami preparatai. Pasitikėdami gamta ir savo turimomis žiniomis, kai kuriuos negalavimus galime išspręsti ir savo jėgomis. Toliau aptarsime lengvus sveikatos sutrikimus, kuriuos galime nesunkiai įveikti naudodami natūralias, gamtoje randamas žoleles.

Galvos skausmai

Galvos skausmų atsiradimą gali lemti daugybė priežasčių. Jis gali kilti dėl rimtesnių sveikatos sutrikimų, tačiau viena iš dažnesnių galvos skausmo priežasčių yra susijusi jūsų kaklo raumenų įtampa. Skaistenių lapų arbata gali padėti nuraminti galvos skausmą, vos tik jam atsiradus. Ji teigiamai veikia jūsų kraujotaką praplėsdama kraujagysles ir sumažindama galvos skausmą.

Jei neturite skaistenių, išbandykite imbiero gydomąsias savybes. Tiesiog įsidėkite į burną nulupto imbiero gabalėlį, jį pakramtykite ir pajausite, kaip jūsų galvos skausmas sumažėjo.

Nerimas ir nemiga

Nerimas ir nemiga yra du labai susiję dalykai. Blogas nakties miegas gali įtakoti prastą savijautą, nuovargį ir kitus sveikatos sutrikimus. Ypatingai, jei jūsų nestumo testas buvo teigiamas ir jūs laukiatės kūdikio, šiuo laikotarpiu nerekomenduojama vartoti miegą gerinančių ir raminamųjų vaistų. Vietoje jų, rinkitės nerimą mažinančias ir miegą gerinančias žoleles – melisas, levandas, valerijoną ar raudonėlius. Paprasčiausias išgertas tokių žolelių arbatos puodelis prieš miegą, sumažins jūsų nervinę įtampą ir galėsite ramiau užmigti. Toks vaistas ne tik nepakenks jūsų sveikatai, tačiau ir sustiprins jūsų nervinę sistemą bei užtikrins geresnį jūsų poilsį.

Vidurių skausmai ir virškinimo problemos

Pilvo pūtimas, nemalonūs skausmai ir persivalgymo jausmas yra ganėtinai dažnas ir nemalonus reiškinys. Jis dažniausiai atsiranda persivalgius, suvalgius jums netinkamo maisto ar juo apsinuodijus. Šiuos simptomus gali padėti sušvelninti gamtoje randamos žolelės – ramunėlės, kmynai, melisos, krapai, balinis ajeras ir kiti. Jei jaučiate pilvo pūtimą, išgerkite ramunėlių, kmynų ar melisų arbatos. Pasireiškus viduriavimui, išbandykite ramunėlių žiedų arba ąžuolo žievės nuovirą. Sutrikusiam apetitui labiausiai pagelbės kmynų, peletrūno ar kiaulpienių šaknų arbata.

Sąnarių skausmai

Sąnarių skausmai tai ne tik pagyvenusiųjų žmonių problema. Jie dažnai kamuoja ir jaunus, aktyvius žmones bei sportininkus. Sąnarių skausmai gali smarkiai suvaržyti žmonių mobilumą, sutrikdyti jų kasdienę veiklą ir neleisti laisvai mėgautis laisvalaikiu. Prasidėjus didžiųjų sąnarių uždegimui, išbandykite paparčio šaknų kompresą. Sutrintas ir į marlę įsuktas paparčio šaknis reikėtų pridėti prie skausmingo sąnario ir aprišus, tokį kompresą palikti nakčiai. Taip pat sąnarių skausmą galite palengvinti, juos įtrynę jonažolių aliejumi.

Išorinis kraujavimas

Jei įsipjovėte ar kitaip pažeidėte odą ir prasidėjo kraujavimas, žaizdą reikėtų sutvarstyti. Tačiau jei esate gamtoje ir prie savęs neturite vaistinėlės, apsidairykite ir paieškokite žolėje augančio gysločio. Jo lapai iš tiesų daro stebuklus – jie stabdo kraujavimą, skatina žaizdos gijimą bei naikina paviršines bakterijas. Tiesa, prieš glausdami gysločio lapą prie žaizdos, įsitikinkite, kad jis yra švarus bei gerai nuvalykite.

Be to, šie lapai tinka ne tik kraujavimo stabdymui. Juos galite naudoti ir gydant senas ir sunkiai gyjančias žaizdas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *