Skardos lankstymas: reikalingas labiau, nei įsivaizdavote

Per paskutiniuosius du dešimtmečius skardos lankstymas Lietuvoje gerokai patobulėjo. Jei anksčiau skardininkai dirbdavo gana primityviomis mechaninėmis staklėmis, įdėdami ir daug rankų darbo bei varginančių matavimų, šiandien naudojamos modernios kompiuterio valdomos hidraulinės staklės, leidžiančias gaminti bet kokios konfigūracijos skardos lankstinius. Tokios staklės tiksliai išlaiko skardos gaminių išmatavimų ir kampų reikšmes, nepalikdamos vietos žmogiškoms klaidoms, kurių pasitaikydavo anksčiau.

Skardos lankstymasSkardos lankstytojų paslaugų prireikia tiek statantiems gyvenamuosius namus, tiek komerciniuose, pramoniniuose pastuose ir net fermose. Ne paslaptis, kad daugiausiai skardinių detalių prisireikia įsirengiant ar renovuojant stogą, nepriklausomai nuo pasirinktos stogo dangos. Čia skardos lankstinių pagrindinė paskirtis yra stogo užsandarinimas, užtikrinant, kad vanduo ir sniegas nepatektų į pastato vidų. Skardinant stogą, būtina įrengti teisingą lietaus vandens nuvedimą, neleidžiant vandeniui užsilaikyti ant stogo dangos. Sandarus apskardinimas ypač aktualus Vakarų Lietuvoje, Klaipėdoje – visame pajūryje, kur nuolat vėjuota. Itin svarbu kokybiškai ir estetiškai užsandarinti tas stogo vietas, kuriose yra kaminai arba kiti pro stogą išeinantys elementai – stoglangiai, ventiliciniai kaminėliai. Ne mažiau svarbus kamino apskardinimas, kuomet ne tik sandarinama stogo ir kamino sandūra, bet ir gaminama kamino kepurė ar stogelis, saugantys kaminą nuo tiesioginių kritulių.

Šiuolaikinės galimybės leidžia skardintojams pagaminti bet kokio sudėtingumo plieninius stogo elementus. Nesunkiai pagaminami karnizai, vėjalentės, kraigai, sąlajos, laštakiai, kurie pritaikomi prie stogo dangos pagal RAL spalvų paletę.

Įnoringesni statytojai, pildydami modernaus dizaino arba atvirkščiai – laikydamiesi kultūros paveldo reikalavimų, neretai užsako pagaminti ir pilną lietus nuvedimo sistemą. Šiuolaikinės skardos lankstymo staklės leidžia pagaminti ne tik stačiakampius, bet ir apvalius skardos gaminius, todėl skardininkams tokie užsakymai jau seniai nebe iššūkis. Gaminami ir lietvamzdžiai, ir įvairių formų lietaus latakai bei jų laikikliai.

Dar viena skardininkų klientų grupė – pramonės, gamybinės įmonės, gyvulininkystės ir paukščių ūkiai, baseinai, sporto klubai. Jų veikloje ypač aktualios vėdinimo sistemos, todėl pagal individualius užsakymus iš skardos gaminami vėdinimo ortakiai (tiek stačiakampiai, tiek ir apvalūs), ventiliacinės grotelės.

Skardos lankstytojai gauna ir įdomesnių užsakymų – įvairių stogų puošybos elementų, įmantriausių reklaminių užrašų ir netgi baldų. Štai, pavyzdžiui, sporto mokykloms ir klubams prisireikia metalinių spintelių persirengimo kambariams. Tokie nestandartiniai gaminiai neretai būna tikras iššūkis, verčiantis tobulėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *