Šilumos siurbliai ne tik efektyvūs, bet ir mažinantys oro taršą

Šilumos siurbliai dažnai pasirenkami dėl patogumo ir mažesnių sąskaitų už šildymą, tačiau nereikia pamiršti ir tai, kad jie visai neteršia aplinkos. Telieka pasirinkti tinkamą šilumos siurblį iš kelių variantų: oras vanduo, oras oras, vanduo vanduo. Pavyzdžiui, sistema vanduo vanduo montuojamą į gruntinius vandenis, todėl ji tinka tik tuo atveju, jei šalia namo negiliai yra drėgno grunto ar požeminio vandens.

Šilumos siurbliai oras vanduo namui

Justinas iš Gargždų nusprendė atsinaujinti šildymo sistemą nuosavam name. Daugiau nei prieš 5 metus statytame būste buvo įrengta kietąjį kurą naudojanti šildymo sistema. Tai kėlė daug nepatogumų, nes žiemos metu ją reikėjo nuolat prižiūrėti ir kūrenti. Be to, Justinas pastebėjo, kad šaltesnėmis dienomis, kai visi kaimynai užkuria savo krosnis ir katilus ore tvyro smogas, blogas kvapas. Oras tampa nešvarus ir žalingas sveikatai. Justinas savo pavyzdžiu norėjo užkrėsti ir kaimynus, kad šie rūpintųsi sveika aplinka, kurioje jie gyvena kartu su vaikais. Šilumos siurbliai tapo puikiu sprendimu, leidžiančiu sutaupyti ir nekenkiančiu aplinkai.

Buvo pasirinktas „Samsung“ įrenginys

Buvo pasirinktas šilumos siurblys oras vanduo, nes namas turėjo grindinį šildymą, reikėjo kartu ruošti karštą vandenį. Kreipęsis į specialistus, Justinas sužinojo, kad jo renovuotam 80 kv. m. būstui reikės 6 kW galios siurblio. Atsižvelgęs į kiekvieno įrenginio detales, jis pasirinko „Samsung ClimateHub“ šilumos siurblį su integruotu boileriu. Nors jo kaina pradžioje atrodė gan didelė – virš 6000 eurų, tačiau gavęs apie 50 % paramą iš Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA), Justinas kaina liko patenkintas.

Šilumos siurbliai „ClimateHub“ pasižymi tuo, kad efektyviai veikia iki -25 laipsnių šalčio. Taigi, jau antrą žiemą, net ir esant dideliems šalčiams, sąskaitos už elektrą netapo ženkliai didesnės.

Patenkintas atrastu sprendimu šildymui, namo savininkas džiaugiasi, kad daugiau nereikia užsiimti krosnies kūrenimu, o namuose visada juntama maloni ir jauki šiluma.

Šiuo metu Justinas galvoja apie sodybos atnaujinimą, jis norėtų joje įrengti šilumos siurblius oras oras. Sodyba nėra didelė, daug laiko joje praleidžiama vasarą, todėl pravers ne tik šildymo, bet ir vėdinimo funkcija, kurią turi oras oras sistemos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *