Parama saulės elektrinei skiriama ir nutolusiose vietovėse, ir ant nuosavo stogo

Parama saulės elektrineiParama saulės elektrinei vis daugiau privačių ir juridinių asmenų skatina įsigyti saulės jėgainę. Pasibaigus trečiam paraiškų teikimo etapui 2020 metų spalio 20 dieną Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) buvo pateikta 3923 prašymų paramai saulės elektrinėms įsirengti. Nutolusioms jėgainėms – 573 paraiškos. Nespėję pateikti prašymo, galės tai padaryti 2021 metais, paskelbus naują paraiškų teikimo etapą.

Parama saulės elektrinei nutolusiose vietovėse

Nutolusią saulės elektrinę patogu įsigyti neturintiems nuosavo namo stogo ar žemės sklypo, be to šiuo atveju atkrenta visi įrengimo rūpesčiai. Elektrinę galima rezervuoti saulės parke, sumokant nedidelį mokestį. „Saulės grąža“ – pirmaujanti Lietuvoje saulės energetikos įmonė kviečia rezervuoti elektrinę jau baigtame statyti saulės parke Kuršėnuose, rezervavimo mokestis 50 eurų. Parke esančios jėgainės pradės veikti lapkričio 30 dieną.

Šiuo metu parama saulės elektrinei skiriama net jei ji yra saulės parke, o paramos dydis – 323 euro už 1 kW instaliuotos galios. Taigi, žmonės gyvenantys bute, nuosavame name ar sodyboje gali tapti švarios energijos gamintojais ir už elektrą mokėti apie 3 kartus mažiau, turėdami nutolusią saulės elektrinę. Kokio dydžio jėgainę verta įsigyti galima paklausti „Saulės grąžos“ specialistų. Tai priklauso, kiek elektros sunaudojama per mėnesį. Apie 50 eurų išleidžiantiems elektrai, verta įsigyti 4 kW galingumo elektrinę, kuri per metus pagamins apie 4000 kWh švarios elektros energijos.

Parama ženkliai sumažina elektrinės įsirengimo kainą

Paramą saulės elektrinei galima gauti įsirengiant ją ant nuosavo namo stogo ar nuosavos žemės. Paramos dydis toks pats kaip ir nutolusioms elektrinėms – 323 euro už 1 kW instaliuotos galios. Tai tikrai ne maža suma. Kuršėnų parke 1 kW galios kaina apie 925 euro, taigi su parama būtų tik 602 eurai.

Įsirengiant elektrinę ant namo stogo, jos kaina priklauso nuo to kokios medžiagos montuojamos, kokie pasirenkami moduliai. Galima sakyti, kad vidutiniškai parama saulės elektrinei ant namo stogo padengia apie 30 % visos kainos. Pasirinkus reikiamo dydžio elektrinę, jos generuojamos energijos užtenka namo apšildymui, vandens pašildymui ir visiems buitiniams prietaisams, o elektros kaina sumažėja 3 kartus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *