Pamatų liejimo specifika

StatybosBe abejonės, vienas svarbiausių dalykų pradedant statyti namą yra pamatai. Tai tarsi simbolinis žingsnis, kad pradėtas didžiulis darbas. Tiesa, pamatų klojimas yra vienas atsakingiausių dalykų, reikalaujantis tikslumo, nemažų investicijų ir tinkamos technikos. Šiandien plačiau pakalbėsime apie pamatų liejimo specifiką ir šias paslaugas teikiančius specialistus.

Kodėl pamatų liejimas labai reikšmingas?

Pamatų svarba slypi stabilume, savybėje atlaikyti visas pastato konstrukcijas. Reikia nepamiršti, kad namas statomas ne vieneriems metams, jis, ko gero, bus remontuojamas, rekonstruojamas. Visos pastato konstrukcijos gali būti tvarkomos ir keičiamos, tačiau pamatų išskirtinumas yra tai, kad šie išlieka nejudinami. Būtent todėl svarbu, kad tinkamas darbas būtų atliekamas juos liejant. Prieš liejant pamatus, svarbu atlikti išsamius inžinerinius, geologinius tyrimus, kurie padeda nustatyti, koks įmanomas vandens pakilimo lygis statybos zonoje, koks gruntas ir panašiai – tai ypač svarbu statybos specifikai. Paprastai tokie tyrimai atliekami rudens ir pavasario sezonais, tačiau galimi ir šaltuoju metų laiku. Vis dėlto, šaltis gali iškreipti duomenis apie grunto kokybę, todėl aklai rezultatais pasikliauti nevertėtų. Bet kokiu atveju svarbiausia, kad namo pamatas būtų išlietas tiksliai, kokybiškai ir tolygiai – tik taip bus galima išvengti sienų skilinėjimo. Daugelį metų patys populiariausi pamatai yra gręžtiniai. Toks pamato tipas lengvai pritaikomas tiek sudėtingų konstrukcijų statiniams, tiek naujo tipo karkasiniams namams. Vienas rodiklių, kodėl tokį pamatų tipą dažnai renkasi statybininkai, yra jų paprastas išliejimas. Pirmiausiai svarbu taisyklingai pašalinti viršutinį dirvožemio sluoksnį, vėliau pereinama prie įprastų kasimo darbų, gręžiami poliai ir panašiai. Svarbiausia, kad kiekviena ertmė pamatuose betonu užlieta būtų giliau negu pasiekia įšalas. Reikia paminėti, kad pats populiariausias pamatų liejimo būdas, todėl atsiranda nuomonė, kad kiekvienas gali tokius pamatus išlieti. Nereikėtų šio darbo patikėti neprofesionalams. Visada atminkite, kad kalba sukasi apie jūsų būstą, kur gyvensite jūs ir jūsų artimieji ir kiekviena tikslumo klaida gali būti labai pavojinga. Neturint tinkamos įrangos bei nesant įgijus reikalingų teorinių bei praktinių žinių kyla pavojus apdailai, atsiranda sienų įtrūkimai. Kvalifikuoti specialistai visada parinks tinkamas medžiagas, pademonstruos puikias statybos žinias ir nudžiugins jus rezultatu.

Autokajuta – pamatų liejimo profesionalai

UAB „Autokajuta“ – ko gero ne vienam geria žinomas vardas. Įmonė savo veiklą vykdo ne vienerius metus ir yra sukrovusi nemažą patirtį. Daugiau nei aštuonerius metus šie profesionalai sėmėsi patirties, kad galiausiai savo klientams pasiūlytų aukščiausio lygmens aptarnavimą ir profesionalų paslaugų teikimą. Kaip ir daugelis kitų įmonių, UAB „Autokajuta“ yra orientuota į ilgalaikius santykius su klientu, todėl jo pageidavimai, nuomonė ir požiūris čia labai vertinamas. Bendrovė atlieka tokias paslaugas kaip pamatų kasimas, gręžtinių pamatų įrengimas, teikia ekskavatoriaus paslaugas, atlieka polių gręžimo darbus pamatams, šiltina bei hidroizoliuoja pamatus, montuoja vandentiekio ir nuotekų sistemas, kasa tvenkinius bei teikia savivarčio paslaugas. Kadangi šie specialistai visada linkę dalintis patirtimi, su malonumu pateikiami pavyzdžiai, nuo ko priklauso pamatų liejimo kaina. Iš tiesų, kaina sudaroma daugelio veiksnių. Visų pirma, labai svarbu rekomenduojama pamatų rūšis, sunaudotų statybinių medžiagų kiekis, atliktų darbų sudėtingumas. Turbūt visi sutiks, kad yra labai daug vandeningų dirvožemių, kuriems reikalingi papildomi nusausinimo darbai. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad kalba sukasi apie svarbiausią pastato dalį, nuo kurios priklausys visas statinio tvirtumas, todėl kainos išsigąsti nereikėtų – ji neturėtų likti lemtingu rodikliu.

Sėkmės istorijos

Vladas į UAB „Autokajutą“ kreipėsi prieš metus, kada nusipirkęs sklypą Kauno rajone pradėjo statybos darbus. Prieš statant namą, reikėjo atlikti išsamius grunto tyrimus, ką profesionalai atliko itin greitai. Pamatai išlieti ypač tvirtai ir kokybiškai. Vyras juokiasi, kad būta laikų, kai žmonės neturėjo tokių įrankių, kaip betono vibratorius ir panašiai, o šiandien profesonalai su savo žiniomis ir įranga daro stebuklus. Vladas UAB „Autokajuta“ darbus rekomenduoja visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *