NIPT tyrimai – suteikia daugiau ramybės nėštumo metu

Nėštumas yra vienas gražiausių gyvenimo periodų. Visgi, toks bent jau turėtų būti. Juk laukaite savo naujo šeimos nario. Tačiau lygiai taip pat normalu, kad daugeliui tėvelių nėštumas neatsiejamas nuo nerimo. Ar vaikas sveikas? Kokios lyties? Ar nėra apsigimimų? Klausimų yra gana daug ir juos gana išsamiai atsako šiuo metu daugelio užsakomi NIPT tyrimai.

Medicina Practica

Padeda nusiraminti

Nors NIPT tyrimai Lietuvoje nėra siūlomi labai seniai, tačiau mėgstami – vis labiau. Daugeliui žmonių patinka ramiai lauktis žinant, kad jų vaikui yra viskas gerai. Taip, reikia suprasti, kad tokie tyrimai nėra visagaliai, tad yra rizika, kad bus nematyti tam tikri fiziologiniai vaisiaus nuokrypiai. Taip pat reikia suprasti, kad šis tyrimas neleidžia pamatyti ligų, kurios siejamos su vaiko psichiką, o ne fizika, pavyzdžiui, autizmo. Tačiau toks tyrimas gana išsamiai padeda įvertinti pačių svarbiausių sindromų rizikas. Tiksliau, keliamos ne hipotezės, o gana tiksliai matoma – vaisius serga ar ne.

Labai svarbu, kad laukimosi metu ir mama, ir tėtis jaustųsi kuo ramiau. Tokie ir panašūs tyrimai suteikia saugumo jausmą. Taigi, nors ne visada ir ne visų įvardijami kaip reikalingi, tačiau faktas, kad jeigu tėveliams jie leis lauktis ramiau – kodėl gi ne?

Kinta tyrimų išsamumas

Pradėjus detaliau domėtis tyrimais pamatoma, kad yra išsamesnių, kurie kainuoja brangiau ir ne tokių plačių, kurie yra pigesni. Šiuo atveju kiekvienos poros sprendimas yra nuspręsti – kas tinka jų atveju. Visgi, geriau mokėti daugiau, tačiau būti ramiu, kad tyrimas tikrai naudingas, taigi, atsakymai suteiks daugiau ramybės.

Kainos yra labai panašios. Šis tyrimas visada yra mokamas, tad nerasite klinikos, kur jis nekainuos. Tačiau dar kartą pakartosime, kad jeigu jis gali suteikti daugiau ramybės – kodėl gi ne? Ypač dėl to, kad tuomet laukimas tampa džiaugsmu, o ne baime.

Kur atlikti tyrimą?

Kadangi šiuo metu yra ne viena klinika, kuri teikia tyrimo paslaugas – svarbiausia yra rasti tokią, kuri Jums labiausiai tinka. O dėl to geriausia yra remtis kitų žmonių komentarais, kurie gali padėti suprasti kas ir kaip. Taip pat siūlome detaliau tartis su specialistais, kurie teikia tokias paslaugas. Jau pirmos konsultacijos metu galima įvertinti – paslaugos jums tiks, ar ne. O juk norisi ne tik pačių paslaugų, tačiau ir malonaus aptarnavimo jų teikimo metu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *