Miško pirkimas, arba kaip neapsigauti

Jei nusprendėte užsiimti medienos dirbinių gamyba ir norite iš karto pradėti įgyvendinti labai didelio masto gamybos procesus, tikėtina, kad svarstote ne tik apie jau apdorotos ir paruoštos medienos pirkimą, tačiau taip pat ir apie miško įsigijimą. Kaip bebūtų, miško pirkimas yra labai atsakingas žingsnis – ypač tuomet, kai yra kalbama apie galutinį tikslą, susijusį su medienos naudojimu pramonėje. Trumpiau tariant, prieš pirkdami vieną ar kitą mišką, jūs turite būti visiškai tikri, kad jame augantys medžiai yra tinkami, taip pat jūs turite žinoti, kuriuos medžius bus leidžiama kirsti ir koks bus bendras medienos tūris, kurį galiausiai galėsite panaudoti medienos dirbinių gamybos procese. Tai reiškia, kad miško pirkimas turi būti gerai apskaičiuotas ir įvertintas – tokia investicija jums turi atsipirkti, antraip nebus jokios prasmės į tai investuoti.

Miško pirkimasBe abejo, natūralu, kad jūs galite neturėti tokio pobūdžio praktinės patirties, todėl jums patiems bus sudėtinga suprasti, kokį pirkti mišką yra verta. Būtent todėl jokiu būdu neturėtumėte skubėti – jums reikėtų kreiptis į šios srities specialistus, kurie puikiai išmano savo darbą ir gali jums pasiūlyti pačius efektyviausius sprendimus. Žinoma, pravartu konsultuotis ir su miškininkais, kurie jus nukreiptų teisinga linkme, padėdami lengviau apsispręsti, kuris miškas jums būtų tinkamiausias. Tuo tarpu, jei kreipsitės į pardavėjus, taip pat nepamirškite su savimi turėti ir eksperto, kuris galėtų profesionalo akimi įvertinti tikrąją konkretaus parduodamo miško vertę. Suprantama, kad miško kainai didelės įtakos turi begalė skirtingų veiksnių. Visuomet turėtumėte atsižvelgti į miško vietą, privažiavimą, leidimus ir įvairius draudimus, miško plotą ir jo amžių, medžius ir jų būklę bei kt. Kuo daugiau skirtingų detalių įvertinsite, tuo jums bus lengviau suprasti, kokios kainos iš tikrųjų yra vertas jus sudominęs miškas. Galiausiai juk tai yra investicija, todėl jūs tikrai neturėtumėte permokėti vien tam, kad atliktumėte sandorį, įsigydami vieną ar kitą mišką. Todėl dabar belieka pasirinkti miškininkystės specialistus ir kreiptis į juos dėl pirminės konsultacijos, kuri padės suprasti, kokio miško pirkimas jums būtų pats tinkamiausias pasirinkimas.

Tik būkite budrūs ir patikrinkite pasirinktų specialistų sąsajas su verslu. Kartais gali atsitikti "nešvarūs" dalykai: jūsų pasirinktas specialistas tyčia ar netyčia, bet netinkamai įvertins miško kainą ir todėl jums reikės permokėti. Todėl pirkti mišką reikėtų atsakingai ir kruopčiai atsirenkant visas sandorio detales.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *